Cyklisté si na mistrovství Evropy vedli velmi dobře

0

Neslyšící cyklisté Jan Čapek, David Studýnka, Pavel Pastrnek, František Kocourek a servisman Jiří Petera ze SKIVELO neslyšících Olomouc minulý týden reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy v jízdě na horských kolech. Šampionát se konal  v belgickém městě Anheé od 5.května do 12.května.

Český tým na mistrovství Evropy

Čeští závodníci absolvovali dvě disciplíny – cross country a  maraton. Ve čtvrtek 10. května byla na programu olympijská disciplína cross country. Čeští jezdci startovali z poslední řady, celkem se na trať vydalo 35 závodníků.

Momentka z trati závodu cross country

S ohledem na vyšší věk (Kocourek nad 35 let, ostatním je více než 40) si Češi vedli velmi dobře. Čapek skončil osmý, Kocourek desátý, Studýnka vybojoval 11. a Pastrnek 12. místo.

Start závodu

V sobotu 12. května se jel maratonský závod na 60 kilometrů. Čapek po skvělém výkonu skončil pátý, Studýnkovi patřila devátá příčka. Pavel Pastrnek měl na trati nepříjemný pád, přesto byl jedenáctý. A na 18. místě dojel Kocourek.