Co přinesly poslední dny 2. MS 2017 v alpském lyžování a snowboardingu neslyšících?

0

Čtvrtek 16. března patřil snowboardistům. Čekal je druhý a zároveň poslední závod letošního mistrovství světa – paralelní slalom.

Náš Tomáš Pazdera dostal v kvalifikaci silného soupeře, Rusa Danila Ivanova, a podařilo se mu postoupit z šestého místa mezi osm nejrychlejších. K sobě pak dostal dalšího Rusa Igora Ishatenka. Zde se už pokračovalo vyřazovacím systémem. Ishatenko byl jasně lepší než Tomáš, který se nakonec umístil na sedmém místě.

Další závody proběhnou za dva roky, kdy se bude konat zimní Deaflympiáda.

Pokračujeme pátečními závody v obřím slalomu.

Po prvním kole žen byla Tereza Kmochová lepší než její rivalka, Ruska Elena Yakovishina, o 0,4 sekund. Proto všichni s napětím sledovali, jak dopadne druhé kolo.

Po dojezdu Terezy Kmochové do cíle na světelné tabuli naskočil celkový čas 2:​18,18 a tak se česká výprava se mohla radovat z MISTRYNĚ SVĚTA! Tereza Kmochová po třech stříbrných medailích mohla konečně oslavit zlatou medaili. Rusku Elenu porazila o celkových 0,​54 sekund.

Šestnáctiletá Marcela Procházková dokázala ve dvou kolech dojet do cíle a brala bronzovou medaili mezi juniorkami.

Jediný mužský reprezentant Jan Panský  ze sebe vydal maximum a skončil v první polovině. Obsadil 10. příčku.

V sobotu 18. března se jel úplně poslední závod 2. Mistrovství světa v alpském lyžování neslyšících v Rakousku v Innerkrems. Lyžaře čekal závod ve slalomu, který se jede dvoukolově.

Ruska Elena Yakovishina odstartovala závody a v prvním kole zajela čas 0:47,82. Pak na start nastoupila naše Tereza Kmochová a v cíli jí čas ukázal 0:46,96. Tereza se tak mohla zatím radovat z náskoku 0,86 vteřin.

O hodinu později bylo odstartováno druhé kolo, které všichni s napětím sledovali. Startovalo se od nejhoršího po nejlepší z 1. kola. Nakonec se z titulu MISTRYNĚ SVĚTA mohla radovat právě česká lyžařka Tereza Kmochová! Porazila stříbrnou Rusku Elenu Yakovishinu o celkem 0,53 vteřin! Bronzovou medaili brala domácí Rakušanka Melissa Koeck.

Marcela Procházková v druhém kole minula jednu branku a byla diskvalifikována.

Jan Panský skončil dvanáctý mezi muži.

Úplně poslední projel cílem držitel tří zlatých medailí a jedné stříbrné Švýcar Philipp Steiner v historickém oblečení a na dřevěných lyžích. Jeho jízda byla tak dojemná, že některým přítomným ukáply slzičky. Philipp Steiner se tak bez ohledu na umístění rozloučil se svoji úspěšnou lyžařskou kariérou.

V 16 hodin bylo slavnostní vyhlášení vítězů, kde Tereza Kmochová přebírala svou zlatou medaili. Tereza se tak se svými pěti medailemi stala nejúspěšnější lyžařkou naší výpravy.

Po vyhlášení bylo slavnostně ukončeno 2. Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu. Sportovci i jejich doprovodný tým se mohou opět setkat za 2 roky na zimní Deaflympiádě.

Zdroj : TZ, facebook Markéta Spilková, Vendula Panská, ČSNS