CDY na EUDY Training v Norsku

0

V týdnu 15. – 20. listopadu proběhl EUDY Project Training v Norsku, kterého se zúčastnili zástupci organizací neslyšící mládeže z osmi států – Srbska, Albánie, Itálie, Španělska, Belgie, Švédska, Norska a České republiky.

První takové setkání bylo od 30. srpna do 4. září na Maltě.

Školení se konalo u městečka Ål, kde se nachází komunitní centrum a škola pro neslyšící „Ål folkehøyskole og kurssenter for døve“ a lektorem byl neslyšící Dennis Hoogeveen. Naši republiku zastupovali Anna Pangrácová, Jan Šimůnek a Magdaléna Popovičová.

eudy5
Dennis Hoogeveen

eudy4

eudy8

Cílem těchto školení je naučit se správně vytvořit projekt, co je všechno potřeba vědět, jak vyplňovat a podávat žádost na Erasmus+, pokud jde o získání grantu. Sešlo se zde několik nápadů z různých států, potom se jeden nápad vybral a na něm se pracovalo.

eudy2

eudy11

eudy3

Napsat projekt je plánovaná činnost, která směřuje k nějakému cíli. Při vytváření projektu je potřeba uvést, o jaký problém jde a umět jej zdůvodnit. Pokud je znám konkrétní cíl projektu, je potřeba uvést, jaké aktivity se budou realizovat. Dále je potřeba vypracovat vyúčtování projektu, popsat management a zamyslet se nad tím, jaký bude výsledek a zda projekt bude mít smysl. Dále se účastníci seznámili s tím, jaké země se mohou zapojit do Erasmu+.

Po náročném celodenním školení měli účastníci volné večery, hráli volejbal v tělocvičně, mohli si zaplavat v bazénku nebo relaxovat v sauně.

eudy7

Školení splnilo svůj účel a všem účastníkům přineslo mnoho nových informací a kontaktů. Po celou dobu se společně pracovalo a diskutovalo ve skupinách a každý si mohl vytvořit svůj pohled na věc a také mohl přispět připomínkami. Získané informace a nové znalosti CDY určitě využije při zpracování plánovaného projektu pro neslyšící děti a mládež v ČR.

eudy9

Zdroj : TZ, Magdaléna Popovičová CDY , foto facebook EUDY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button