Z DOMOVA

Brutální útok na hokejového mistra Melenovského – po útoku neslyší

V roce 2018 došlo v Jihlavě k útoku na bývalého hokejistu a trenéra Marka Melenovského (42 let). Útočníkovi Romanu Dreveňakovi (23 let) soud potvrdil sedm let vězení.

Marek Melenovský a hokej

Hokejista Melenovský je rodák z Pelhřimova. Většinu hokejové kariéry strávil v Jihlavě. Získal dva extraligové tituly: v sezóně 2008/2009 ho získal s týmem HC Energie Karlovy Vary, v sezóně 2013/2014 zase s PSG Zlín. Odehrál v extralize více než 1000 utkání. Kariéru ukončil po sezóně 2015/2016 a začal trénovat mládež v Jihlavě. Od sezóny 2018/2019 začal trénovat klub HC Lední Medvědi Pelhřimov.

Melenovský se raduje z extraligového titulu v dresu PSG Zlín

Útok na Melenovského

Hokejista Melenovský loni na začátku června slavil konec sezóny u mládežnických týmů jihlavské Dukly, kde byl jejím trenérem. Konec sezóny zapíjel spolu s přáteli a přítelem své dcery Davidem. Po návratu domů si s Davidem šli ještě vybrat peníze z bankomatu. Když dorazili ve dvě hodiny v noci na náměstí, potkali hlučnou společnost čtyř mladíků a dvou dívek. Melenovský chtěl skupinku napomenout – řekl jim, ať nedělají hluk nebo přivolá policii. Pak se mu postavil Roman Dreveňak, který ho napadl. Udeřil ho ránou do hlavy a Melenovský se skácel k zemi. David se ho chtěl zastat, ale zaútočil na něho Romanův bratr Patrik – kopal ho do hlavy. David naštěstí dopadl lépe než Melenovský. Útočník se po brutální akci skrýval a policie jej dopadla až po několika týdnech.

U kašny na Masarykově náměstí v centru Jihlavy došlo k brutálnímu útoku

Vážná zranění Melenovského

Melenovský po útoku skončil s několika zlomeninami a otřesem mozku, neslyší na pravé ucho a má problémy s koordinací. Následky útoku si extraligový mistr stále nese. Říká, že se sluchem to lepší nejspíš nebude a koordinace pohybů stále není taková jako dříve. Na led se postaví, ale hrát se spoluhráči už nemůže.

Bratři Dreveňakovi

Roman Dreveňak opustil vězení (odpykával si trest za podobný útok) a po třech týdnech na svobodě spolu s bratrem Patrikem brutálně a bez varování napadli Melenovského a Davida. Soud poté Romanovi potvrdil sedm let vězení. Patrik Dreveňak byl už dříve na 5,5 roku ve vězení. 

Odsouzený Roman Dreveňak

Co řekl Roman Dreveňak a jeho advokátka?

Roman Dreveňak se s trestem odmítal smířit. Říkal, že je to zcela nepřiměřený trest – že kdyby tam Melenovský nepřišel a nenapomínal je, žádný konflikt by nevznikl. Podle Dreveňakovy advokátky Melenovský rvačku vyprovokoval a rasisticky jim nadával.

Co řekl Melenovský?

Bývalý hokejista Melenovský odmítl, že by skupinu rasisticky urážel nebo napadal. Řekl, že celou situaci zachytil kamerový záznam a tam je jasně vidět, jak to doopravdy bylo. Takový útok poté, co Melenovský mládež napomenul, vůbec nečekal. Sdělil, že rána padla bez varování – bavil se s Patrikem (bratr Romana) a Roman na něj zaútočil pěstí. Nic nepostřehl, přerazil mu nos a “vypnul ho”.

Marek Melenovský si po útoku hokej se spoluhráči už nezahraje

Co řekl soud?

Soud ale neměl pro Romanovu obhajobu pochopení. Upozornil, že se nijak neprokázalo, že by Melenovský někoho rasisticky urážel. Sdělil, že trest je vysoký a přísný, ale ne nepřiměřeně. Byl to brutální a agresivní útok, trestná činnost Romana se stupňuje, z předchozích trestů si nevzal žádné ponaučení, mlátí lidi do hlavy, kope je, za své jednání se neomluvil, vysvětlila soudkyně Králíková. Romanu Dreveňakovi soud 25. září potvrdil sedm let vězení za ublížení na zdraví a výtržnictví, navíc mu přikázal zaplatit Melenovskému 130 000 Kč jako odškodné.

Zdroj, foto: Novinky.cz, Blesk.cz, Wikipedia.org, Hokej.cz, Sport.aktualne.cz

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close