Z DOMOVA

Beseda s trenérem a brankářem fotbalové Viktorie Plzeň

Fotbalový brankář Aleš Hruška a trenér plzeňské Viktorie Pavel Vrba debatovali s žáky ze ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni.

Trenér Vrba o besedě s neslyšícími žáky

Trenér plzneňské Viktorie Pavel Vrba si takové setkání pochvaloval. Besedování s žáky se mu líbí. Sdělil, že bylo vidět, že se děti o fotbal zajímají. Pan Vrba nebyl v neznámém prostředí, se školou je v kontaktu již delší dobu – při školních turnajích několikrát předával různé ceny. Dodal, že už dokázal i něco málo pochytit ze znakového jazyka. Na závěr v tomto jazyce poděkoval za pozvání.

O čem si děti s trenérem povídaly?

V diskuzi se školáky trenér Vrba přiznal, že mezi jeho oblíbené předměty ve škole patřily dějepis, zeměpis a matematika (z matematiky míval jedničku nebo dvojku). Horší to měl s českým jazykem, ale propadnutí z něj mu nehrozilo. Školáci počáteční stud rychle zahnali a začali jim dávat i nečekané otázky.

Co se žáci dozvěděli o brankáři Hruškovi?

Brankář Hruška pobavil žáky odpovědí na otázku, jak dlouho hraje fotbal. Řekl, že v podstatě až tři roky, co hraje za plzeňský klub Viktoria. Že předtím byl ve fotbalových klubech, které fotbal moc nehrály. Co se týče školy, malý Hruška byl hodně živelný, nevydržel dlouho sedět v lavici s rukama za zády. U učitelů asi oblíbený nebyl. Z předmětů ho nejvíc bavil tělocvik. Dále pak přírodověda nebo vlastivěda. Matematika mu také problémy nedělala, jenom s českým jazykem to bylo horší. Hruška se také svěřil, že má tři děti. Nejstarší syn navštěvuje čtvrtou třídu, prostřední dcera první třídu, a nejmladší chodí do anglické školy. Nástup svých dětí do škol okomentoval slovy, že se snažil být v klidu, aby i děti byly v pohodě. Na závěr besedy sdělil, že ho debata s žáky bavila. Rozdal dětem dresy, podepisoval kartičky a fotil se s nimi. Poté spěchal na trénink. 

Brankář Aleš Hruška hrající za klub Viktoria Plzeň

Zdroj, foto: Plzensky.denik.cz

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close