Z DOMOVA

Aplikace pro rozvoj gramotnosti dětí s poruchou sluchu

Tento článek se zaměřuje na popis českých aplikací pro rozvoj gramotnosti.

 

Více než 95% dětí se ztrátou sluchu se rodí slyšícím rodinám. Je proto velmi pravděpodobné, že většina takových rodin má velký zájem na rozvoji slyšení, mluvení a výsledné gramotnosti svých dětí.

Nejefektivnější učení u většiny lidí probíhá ve věku 3 až 3,5 roku.

Slyšící děti si gramotnost rozvíjí pomocí mluvení a vnímáním mluvené řeči ostatních lidí, ale tohle u neslyšících dětí není možné.

Logo aplikace Heroes.

 

Pokud má dítě alespoň nějaké zbytky sluchu, je vhodné sluchový mozek co nejvíce trénovat. K tomuto účelu je určena např. aplikace „Heroes“, aplikace pro osoby s kochleárními implantáty a sluchovými pomůckami, jež je seznamuje s různými zvuky a slovní zásobou. Také existuje podobná aplikace, a to „What’s That Sound?

Aplikace „Pexeso – Znakujte s TamTamem“ je pexeso s překladem do znakového jazyka. Tyto části jsou nahrány na video a mohou být podle potřeby přehrány několikrát za sebou. Zábavná herní forma naláká jistě i ty nejotrlejší odpůrce učení.

                            Aplikace Pexeso – Znakujte s TamTamem.

 

Aplikace „Medvěd – Znakujte s TamTamem“  je určena dětem do 8 let. Aplikace je rozdělena do dvou částí. V první části medvídek hledá různé předměty a potřebuje s hledáním pomoc od dětí. Po každém nalezení správného předmětu se k němu přehraje znakovací video. Ve druhé, čistě zábavné kategorii, se děti o medvídka starají – čistí mu zoubky, převlékají ho, ukládají ke spánku, atp.

Aplikace Medvěd – Znakujte s TamTamem.

 

Další aplikace Vám sepíšeme příště.

 

Zdroj: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close