Máme za sebou 2. kolo florbalové ligy neslyšících

0

Po sobotním florbalovém turnaji v Ostravě se v neděli 1. prosince také konal florbalový turnaj. V Brně proběhlo 2. kolo florbalové ligy neslyšících.

V 10 hodin byly současně odstartovány dva zápasy. FbC Snakes Brno se střetl s týmem SKN PlzeňFbC Kohouti Olomouc proti I. PSKN Praha.

DSC_7768DSC_7775DSC_7736Hráči byli unavení ze sobotního turnaje v Ostravě. Plzeňský hráč Daniel Chalupa nehrál kvůli jednomu zápasu stop.

Zápas mezi pořádajícím FbC Snakes Brno proti SKN Plzeň naznačoval zajímavý zápas, protože domácí tým Snakes měl po sobotním ligovém kole pod hlavičkou ČFBU co napravovat. Hlavně obrana se měla v tomto zápase probudit. V první třetině, která skončila 4:2 vítězně pro domácí, poukazovala na to, že na začátku zápasu oba týmy hrály vyrovnanou partii a Plzeň se díky dvěma šťastným brankám držela na dohled domácího týmu.

Ve druhé třetině se konečně obrana Snaeks probudila a dovolila Plzni vstřelit pouze jedinou branku. Snakesáci v této třetině zabrali na plný plyn a tuto třetinu vyhráli 8:1. Do závěrečné třetiny nastupovali domácí s vysokým náskokem 12:3 a měli si pohlídat klidný konec, ale nestalo se to tak.

Poslední třetina byla ve znamení přestřelky na obou stranách a fantastických zákroků obou brankářů. Třetí třetina skončila poměrem 6:5 pro domácí. Poslední kapkou této třetiny bylo zranění plzeňského hráče Ondřeje Vodičky. Měl zraněné rameno po tvrdém souboji s brněnským hráčem Pavlem Hořákem, rozhodčí však přesto nevylučovali.

Nejlepším hráčem z týmu Snakes byl vyhlášen Murín Lukáš. Nejlepším hráčem z týmu Plzně byl vyhlášen Crkovský Jan.

FbC Snakes Brno – SKN Plzeň 18:8 (4:2/8:1/6:5)

Branky Snakes: 7:20 Bednařík Marek (Pokorný Aleš), 7:54 Jelínek Lubomír (Pokorný Aleš), 8:40 Hořák Pavel, 11:48 Pokorný Aleš (Jelínek Lubomír), 21:45 Bednařík Marek (Murín Lukáš), 26:09 Slezák Jan (Kubánek Adam), 28:47 Pokorný Aleš (Jelínek Lubomír), 30:24 Jungmann Robert (Slezák Jan), 36:03 Benda Lukáš (Mundok Tomáš), 36:57 Pokorný Aleš (Murín Lukáš), 38:37 Murín Lukáš (Bednařík Marek), 46:15 Bednařík Marek (Murín Lukáš), 46:31 Murín Lukáš (Pokorný Aleš), 49:54 Pokorný Aleš (Murín Lukáš), 52:12 Pokorný Aleš (Bednařík Marek), 54:09 Pokorný Aleš (Murín Lukáš), 55:19 Slezák Jan (Hořák Pavel)

Branky SKN Plzeň: 15:00 Vodička Ondřej, 19:40 Bureš Zdeněk (Korený Jakub), 24:49 Bohata Zdeněk (Vodička Ondřej), 40:14 Crkovský Jan (Korený Jakub), 43:25 Vodička Ondřej (Džilič Muríz), 49:42 Džilič Muríz (Bohata Zdeněk), 52:24 Korený Jakub, 56:05 Crkovský Jan (Džilič Muríz)

__________

Ve vedlejší palubovce hráli Kohouti Olomouc proti I. PSKN Praha. V tomto zápase Kohouti nastupovali jako favorité. První třetina k překvapení všech skončila 2:2. Pražští florbalisté statečně bojovali a vše spělo k překvapení kola. Ve druhé třetině ale Kohouti nastoupili s elánem a nedovolili žádné překvapení a „rozstříleli“ I. PSKN poměrem 5:0. Ve třetí třetině už I. PSKN zápas vzdal, nebojoval a Kohouti nastříleli dalších 6 branek. Konečný výsledek byl 13:2 pro družstvo Kohouti Olomouc.

Nejlepším hráčem z týmu Kohoutů byl vyhlášen Hartinger Tomáš. Nejlepším hráčem z týmu I.PSKN byl vyhlášen Kitsul Nazar.

FbC Kohouti Olomouc – I.PSKN Praha 13:2 (2:2/5:0/6:0)

Branky Kohouti: 0:47 Hartinger Tomáš (Mašlaň Jiří), 4:08 Kulda Tomáš (Fuka Michal), 22:03 Kománek Zdeněk (Fuka Michal), 22:47 Kulda Tomáš (Mašlaň Jiří), 28:23 Mašlaň Jiří (Hartinger Tomáš), 29:49 Dokoupil Lukáš (Kaláb Lukáš), 34:22 Pavlačka Marián (Látal Martin), 45:32 Hartinger Tomáš, 47:52 Pavlačka Marián (Mašlaň Jiří), 49:34 Mašlaň Jiří (Pavlačka Marián), 50:51 Holan Jaroslav (Kománek Zdeněk), 55:46 Pavlačka Marián (Hartinger Tomáš), 59:50 Hartinger Tomáš (Mašlaň Jiří)

Branky PSKN: 10:50 Kulich Pavel (Wiesner Martin), 11:28 Kocar Vlastimil (Zudor Pavel)

Třetí kolo florbalové ligy neslyšících se bude konat v sobotu 21. prosince v Přerově.

Zdroj: J. Crkovský, R. Jungmann