Jak dopadlo závěrečné kolo florbalové extraligy neslyšících?

0

V sobotu 16. dubna probíhalo čtvrté a závěrečné kolo florbalové extraligy neslyšících v Ostravě. První zápas zahájili mužské týmy Fbc Horse Ostrava – FbC Kohouti Zlín. Zde byla opět k vidění přestřelka mezi oběma týmy, neboť padlo celkem 23 gólů. Úspěšnějším týmem byli Kohouti, kteří Ostravu bezkonkurenčně zvládli 17: 6. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni ostravský Petr Macík a zlínský Jakub Uher.

Kohouti Zlín - Horse Ostrava
FcB Kohouti Zlín v červeném, proti Horse Ostrava

Druhý zápas hrály tentokrát ženy, a to Prague Women – Divoké Šelmy. Zápas byl hodně vyrovnaný a napjatý, byl plný emocí a divoké hry, neboť týmy hrály o lepší umístění ve skupině. Oba týmy měli 2:2 a rozhodoval poslední gól. Ten vstřelil tým Prague Women patnáct sekund před koncem třetí třetiny a Prague Women se tak mohl radovat. Nejlepšími hráčkami byli zvoleny Karolína Hrdinová z Divokých Šelem a Lucie Trávníčková z Prague Women.

PW vs DS(2)
Prague Women v růžovém proti Divokým Šelmám

Třetí zápas měl být mezi mezi FbC Snakes Brno a Hradeckými Lvy, ale Hradečáci přijeli s malým počtem hráčů, proto byl zápas kontumován. FbC Snakes Brno vyhrálo automaticky 5:0.  Místo toho se hrál zápas, který byl naplánován na konec 4. kola, tj. zápas mezi FbC Horse Ostrava a FbC Snakes Brno. Zde padlo celkem 19 gólů a kluci z Ostravy prohráli 14:5. Nejlepšími hráči se stali ostravský brankář Jakub Sekanina a brněnský střelec Jan Slezák.

Kohouti Zlín(2)
Vítězní Kohouti

Posledním zápasem ukončily turnaj ženské týmy Divoké Šelmy – Silent Angels. Silent Angels měly jistotu zisku titulu, ale jejich hráčky se chtěly svým soupeřkám pomstít za prohrané finále v minulé sezóně, což se jim povedlo, když vyhrály 6:2. Nejlepšími hráčkami byly Karolína Hrdinová z Divokých Šelem a Veronika Grygarová ze Silent Angels.

Silent angels
Vítězní tým Silent Angels

V minulé sezóně 2014/2015 vládly za muže tým SKN Plzeň florbal a za ženy tým Divoké Šelmy. Sezóna 2015/2016 začala v prosinci prvním kolem v Brně, následovalo únorové druhé kolo v Přerově a poté březnové třetí kolo v Pardubicích. Sezóna byla zakončena minulou sobotu, tj. 16. dubna, čtvrtým kolem v Ostravě. Po zápasech posledního kola byli hráči, trenéři a fanoušci pozváni na slavnostní večer v restauraci Adagio, kde proběhlo předávání medailí a pohárů nejlepším týmům. Mistry Florbalové extraligy neslyšících 2015/2016 se tedy stali FbC Kohouti Zlín. Druhé místo obsadil tým FbC Snakes Brno a na třetím místě byli FbC Horse Ostrava. Bramborové místo obsadili nováčci soutěže – Hradečtí Lvi. Mistryněmi se staly Silent Angels, stříbrné medaile dostaly ženy z Prague Women a bronzové medaile si domů vezou Divoké Šelmy.

Nejlepší nahrávačka: Zuzana Jakešová (Silent Angels) – 3 asistence/3 zápasy

Kanadské bodování – muži: Jakub Uher (FbC Kohouti Zlín) – 29 gólů+18 asistencí/6 zápasů

Kanadské bodování – ženy: Jana Tučková (Prague Women) – 4 góly+2 asistence/4 zápasy

Nejlepší brankář: Tomáš Mundok (FbC Snakes Brno)

Nejlepší brankářka: Karolína Kotalová (Silent Angels)

Nejlepší střelec za mužský i ženský tým

Nově byly rozdány ceny Fair play. Tyto ceny dostaly týmy, které měly nejnižší počet trestných minut. Cenu Fair play si  z mužů odnesl tým Hradeckých Lvů s 6 trestnými minutami, z žen Prague Women se 2 trestnými minutami.

Výbor České federace florbalu neslyšící moc děkuje všem účastníkům a těší se na další sezónu.

Zdroj: TZ, facebook.cz/ceska federace florbalu neslysicich