INFORMACE

Podpořte v aplikaci EPP hokejové utkání neslyšících ČR – Kanada, které bude v říjnu 2016

Český svaz neslyšících sportovců je organizace, která se stará o neslyšící sportovce. STK ledního hokeje ve spolupráci se sportovním klubem pro neslyšící Hradec Králové mají v plánu letos v říjnu uspořádat přátelské utkání neslyšících reprezentantů v ledním hokeji Česko – Kanada na dvou místech, v Hradci Králové a v Brně. Naposled se toto utkání konalo v roce 1986 v Jihlavě, kde vyhrála Kanada. Nyní letos tomu bude už 30 let, a tak je Češi chtějí pozvat a ukázat jim, že na to stále mají a umí hrát. Také chtějí nasbírat zkušenosti a možnost jet na Deaflympiádu. Aby Kanada mohla přijet do České republiky, je potřeba zaplatit ubytování, zajistit halu apod.

aplikace
Mobilní aplikace EPP

Díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem, jako je třeba běh, chůze, jízda na kole, brusle apod., určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. A právě v EPP najdete projekt “Hokej neslyšících – utkání ČR – Kanada”. K realizaci tohoto projektu je potřeba 80 tisíc korun. To znamená, že se musí vynulovat 150 tisíc bodů, aby dostali peníze. Nyní je potřeba vynulovat  ještě 73 tisíc bodů. Už vloni byla v aplikaci EPP žádost o zrealizování Mistrovství evropy neslyšících ve střelbě v České republice. To se tenkrát podařilo a organizátoři peníze od ČEZ skutečně dostali.

Neslyšící Kamil Panský natočil propagační video s malým šestiletým neslyšícím Toníkem, který ve videu hraje hokej a prosí ve znakovém jazyce, aby slyšící a neslyšící pomáhali pohybem a podpořili hokejové utkání neslyšících reprezentantů. Video ke zhlédnutí zde: 

ČR-Kanada * Pomáhej pohybem EPP from Sazachi on Vimeo.

Toník
Toník v propagačním videu

Zdroj: TZ, pomahejpohybem.cz, STK ledního hokeje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close