INFORMACE

Od února 2016 začne platit nový zákon pro chodce. Bez reflexních prvků může dostat pokutu.

Prezident Miloš Zeman minulý týden ve čtvrtek podepsal novelu zákona o silničním provozu a během letošního února začne platit. Mimo jiné se týká i chodců.

Chodci se za tmy nebo jinak snížené viditelnosti nebudou smět pohybovat po silnici mimo obec bez reflexních prvků. Tento zákon však platí  pouze v případě, že se chodec pohybuje za snížené viditelnosti po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, kde není veřejné osvětlení nebo kde veřejné osvětlení nesvítí. Sníženou viditelností se rozumí kromě tmy také mlha, hustý déšť, soumrak nebo rozbřesk.

2522553-img-vesta-bezpecnost-silnice-v2
Reflexní vesta
Reflex2
Reflexní pásky

 Jak je známo, nemusí se používat přímo reflexní vesta, ale mohou se používat jakékoliv reflexní prvky, například reflexní označení, které je součástí oblečení. Nebo se mohou použít reflexní doplňky jako je odrazový pásek na rukávu. Pro účastníky silničního provozu je podstatné, aby byli dobře viditelní.

Po chodci bez reflexních prvků může policie na místě požadovat až dvoutísicovou pokutu.

 

Zdroj: Aktualne.cz, TZ

 

3 Komentáře

  1. Tak to jsem zvědavá, jak to bude kontrolovat naše policie. Jestli tak, jako kontroluje cyklisty, tak ať jim chutná to kafe na benzinách.Účinek vyjde na stejno.

  2. Je vidět, jak slyšící málo používají oči a nedávají pozor, schválili zákon na nesmysly a neslyšící v některých zemích nesmějí řídit, jen protože mají vyšší ztrátu sluchu.

  3. Kontroly od policie netřeba. Řdiči si to s chodci umí vyřídit – srazit chodce pod kola, v lepším případě dostanou chodci do držky :-/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close