Lota v letu

Jedná se o autorskou textilní značku, která patří zlatým českým ručičkám. Značka Lota v letu se orientuje na tvorbu designových kousků na kompenzační pomůcky, které jsou vhodné pro děti se zdravotním postižením, včetně neslyšících dětí. Díky nim se jinak neoblíbené kompenzační pomůcky schovají do hezkého obalu a děti pak tyto pomůcky mnohem raději nosí. Znáte Lotu v letu?

1

O značce Lota v letu

Jedná se o ateliér textilní tvorby Romany Kolářové, maminky tří dětí. To ona sama vše navrhuje, šije, upravuje, posílá balíčky do světa šťastným majitelům, prezentuje značku na různých akcích, prodává na svém e-shopu. Produkty vyrábí ve svém ateliéru doma.

Romana Kolářová, autorka značky Lota v letu (Foto: Lotavletu.cz)

Značka Lota v letu se orientuje na všemožnou textilní tvorbu pro děti. Softshellové kalhoty, čepičky, sukně pro malé princezny, nosítka na dětské panenky (viz foto níže), patchworkové deky pro miminka atd. Tvorba pod značkou Lota v letu je typická svou barevností, dětskou něžností výraznou ikoničností (textil obsahuje obrázkové dětské motivy). Nadchne každého na první pohled. Po zhlédnutí její tvorby máte chuť něco svým nebo blízkým dětem objednat. Přesvědčte se sami. Odkaz na e-shop Lota v letu

Nové logo značky (Foto: Facebook.com)
Nosítko pro panenky (Foto: Facebook.com)

Designový textil na kompenzační pomůcky

V roce 2021 začala Romana Kolářová rozšiřovat značku, která je přístupná i dětem se zdravotním postižením (se zdravotní specialitkou, jak to tak laskavě nazývá sama autorka). Zaměřila se konkrétně na děti s diabetem a děti se sluchovým postižením. Tyto děti nosí kompenzační pomůcky. Děti s diabetem mají DIA pomůcky (inzulínová pumpa, CGM přijímač). Děti se sluchovým postižením nosí sluchadla či kochleární implantát. Většina dětí tyto pomůcky nosí s velkou nelibostí. Proto Romana Kolářová vymyslela designové kousky neboli kouzelné věcičky, co kompenzují nějakou zdravotní nevyváženost dítěte, budou lákavější a pomůže to těm cvrčkům nosit občas otravné pomůcky o něco radostněji!”, jak uvádí autorka na svém facebookovém profilu. 

Pro děti s diabetem tvoří kapsy, pásy či ochranné návleky. Pro děti se sluchovým postižením vyrábí designové záchytné klipy nebo bezpečnostní čelenky na sluchadla a procesory kochleárních implantátů. Textilní doplňky na kompenzační pomůcky je možné zakoupit i pro dospělé. 

Záchytný klip na sluchadla (Foto: Facebook.com)
Bezpečnostní čelenka na zvukový procesor (Foto: Lotavletu.cz)

Kde sledovat Lotu v letu?

Značku Lota v letu můžete sledovat na Facebooku, na Instagramu či na vlastních webových stránkách, kde je možné si věci, které se Vám líbí, koupit. 


Zdroj, foto: Lotavletu.cz, Facebook.com, Instagram.com

Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button