Z DOMOVA

Falešné sbírky jsou opět tu, tentokrát v Českých Budějovicích

Před pěti lety, v roce 2014, organizace ASNEP (Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel) varovala před falešnými sbírkami pro neslyšící. Podvod dělala nejspíš organizovaná skupina. Jednalo se o cizince, kteří předstírali, že jsou neslyšící a na základě falešné sbírkové listiny a s kasičkou vylákali peníze z lidí, kteří nepoznali, že nejsou neslyšící, a ze soucitu na sbírku přispěli.

Falešné sbírky cizinců, vydávajících se za neslyšící, začaly v roce 2014

Tenkrát se falešné sbírky rozmohly hlavně v Praze a Brně, později i v jiných městech České republiky – v Mostě, Liberci, Českých Budějovicích atd. Přestože se o této kauze mluvilo i v Událostech v České televizi, falešné sbírky jsou tu stále.

Falešná sbírka opět – v Českých Budějovicích

Nedávno se objevila na internetu zpráva, že v Českých Budějovicích se opět objevil podvodník, který vybíral peníze na falešnou veřejnou sbírku pro neslyšící. Na třiatřicetiletého podvodníka z Rumunska upozornil strážníky městské policie muž, kterému se sbírka nezdála důvěryhodná.

Muž z Rumunska se po spatření policejní hlídky snažil zmizet, ale strážníci muže doběhli a vyzvali ho k prokázání totožnosti a k podání vysvětlení. Muž na strážníky nejdříve zkoušel výmluvu, že nerozumí česky a neví, proč byl zastaven. Nakonec se přiznal. Podvodník byl předveden na oddělení cizinecké policie. Muži z Rumunska hrozí pokuta ve výši 50 tisíc korun.

Ilustrační foto 


Pokud uvidíte takového člověka, který sbírá peníze a vydává se za neslyšícího, je třeba na něj upozornit policii.

Zdroj: TZ, budejckadrbna.cz, Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close