Zrodil se nový tým neslyšících florbalistů FbŠ Bohemians Deaf

0

Letos na jaře, když skončila florbalová extraliga pro neslyšící, přemýšlel Robert Novák, nedoslýchavý trenér týmu I.PSKN Praha Lev, co dál s jeho florbalovým týmem. Jeho snem bylo, aby měli neslyšící hráči možnost trénovat a hrát během sezóny 2014/2015. Společně s nedoslýchavým Tomášem Pazderou řešili budoucnost florbalu a jednoho dne se mu Tomáš ozval, že má Robert možnost sejít se s prezidentem jednoho klubu.

Robert byl překvapený, když zjistil, že se jedná o Martina Musila, prezidenta florbalového klubu FbŠ Bohemians Praha. Pan Musil nabídl spolupráci pro budoucí pražský tým. Poté si Robert promluvil s předsedou oddílu florbal klubu I. PSKN Praha Janem Jindráčkem. Stát se součástí klubu Bohemians Praha by bylo pro pražské neslyšící hráče o mnohem výhodnější, než zůstávat v mateřském klubu I. PSKN Praha. Bohemians nabízel lepší finanční podmínky, tréninky i halu pro zápasy. Proto se zrušil florbalový tým I. PSKN Praha Lev. Robert udělal vše pro to, aby se to povedlo, a to nebylo jednoduché. Musel vyřídit spoustu věcí.

Na jaře se zúčastnili neslyšící florbalisté nového týmu FbŠ Bohemians Deaf jarního turnaje na Děkance, kde odehráli pět zápasů. Byla to pro ně první zkušenost hrát se slyšícími. Kromě toho se Robertovi podařilo  zařídit, aby brankář Petr Brandl trénoval a učil se chytat za extraligový tým FbS Bohemians A pod vedením trenérů Michala Jedličky a Marka Chlumského.

Nyní je v týmu 16 hráčů a 2 brankáři. Jejich trenérem je Robert Novák.

V sobotu 20. září hrál jejich tým poprvé za ligu Praha a Středočeský kraj –  v soutěži PH+SČ třída mužů skupina A, ve kterém je 9 týmů a do 3. května je čeká ve 12 kolech celkem 24 zápasů.  V sobotu se hrálo na jejich domácí půdě, proto museli všechno zařídit – rozhodčí, zdravotníka, časomíry atd. Robert Novák byl hlavním pořadatelem, proto nemohl podle pravidel ČFBU být trenérem. Obrátil se na Jana Crkovského, který mu pomohl při utkání při vymýšlení taktiky, jak měli kluci hrát.

2014_09_23 Florbal bohemia 01
Florbalový tým

FbC Panthers E – FbŠ Bohemians Deaf 3 : 3 ( 1 : 0, 2 : 1, 0 : 2)

První utkání proti FbC Panthers E začali neslyšící florbalisté opatrně. Sice první poločas prohráli, ale snažili se využít hodně šancí. Nakonec neslyšící tým vyrovnal stav na 3:3.

Branky za FbŠ Bohemians: 2.třetina 8:50 Korený (Novák Lukáš), 3.třetina 3:44 Sagula (Emmer), 5:03 Šeiner (Korený)

2014_09_23 Florbal bohemia 02

FbŠ Bohemians Deaf – SK Alien Nation 3 : 2 ( 1 : 0, 0 :1, 2 : 1)

Druhé utkání proti SK Alien Nation zvládli neslyšící florbalisté o něco lépe než to první utkání. Více útočili, měli propracovanější taktiku a také zvládli výbornou obranu v oslabení na 5min. Bylo vidět, že kluci to nevzdávají.

Branky FbŠ Bohemians: 1 . třetina 6:50 Šeiner (Kocar), 3 . třetina 2:40 Šeiner (Korený), 4:13 Korený

Kdo chce fandit, můžete sledovat informace  na Facebooku nebo najít informace na stránkách www.cfbu.cz nebo přímo zde v odkazu.

Zdroj: cfbu.cz, R. Novák