Z DOMOVA

První celorepublikové setkání tlumočníků


V pražské škole pro neslyšící v Radlicích proběhlo o víkendu (5. a 6. října 2013) první a jedno z největších Setkání tlumočníků znakového jazyka v České republice. Akci pořádali sami tlumočníci dobrovolně, bez jakékoliv finanční podpory. Sešlo se na ní kolem 60 tlumočníků z celé České republiky.

2013_10_10 Setkání tlumočníků 01
Tlumočníci z celé České republiky

V sobotu diskutovali v jednotlivých pracovních skupinách na různá témata. Konkrétně se jednalo o problematiku související se vzděláváním tlumočníků a dostupností jejich služeb pro neslyšící – jak místní, časovou, tak i finanční. Nedílnou součástí byla i diskuze o legislativním ukotvení tlumočníků znakového jazyka, která probíhá již několik let mezi organizacemi zabývajícími se problematikou tlumočení pro neslyšící.

2013_10_10 Setkání tlumočníků 03V neděli pak proběhla závěrečná diskuze o zapojení jednotlivých účastníků do přípravy nejenom dalšího setkání, ale i do samotné realizace jednotlivých závěrů setkání. Závěry z akce budou zveřejněny na stránkách pro tuto příležitost zřízených – www.setkanitlumocniku.cz, a budou prezentovány organizacím, které celou akci podpořily.

2013_10_10 Setkání tlumočníků 02
Organizátoři Setkání tlumočníků pro neslyšící v ČR

Zdroj: Pracovní tým Setkání tlumočníků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close