Z DOMOVA

Neslyšící motorkáři hledají nové lidi do své party

Víte o tom, že tady v České republice je skupina neslyšících motorkářů? V roce 2008 parta neslyšících nadšenců rozhodla, že se sjednotí, a začnou jezdit na motorkách. Bylo jich osm na pěti motorkách. Poté jeden neslyšící motorkář odstoupil a v partě zůstalo sedm lidí.

Neslyšící žena Irena Čepjuková s neslyšícím přítelem Pavlem Maixnerem se rozhodli, že pojedou do Rakouska na sraz motorkářů z různých států, ostatní chtěli, jenže nemohli kvůli prací, ale podporovali Irenu a Pavla, aby tam jeli. Tak sebrali odvahu a odjeli na motorce do Rakouska. Tam na ně čekalo milé překvapení, neboť na sraz přijelo mnoho neslyšících motorkářů na různých typech motocyklů.

2013_07_16+Tým+moto[1]

Zahraniční motorkáři si všimli, že z České republiky přijeli jen dva neslyšící motocykloví nadšenci a doporučili jim, aby zkusili vyhledat další členy a mohli tak společně brázdit silnice na motorkách.

Když se vrátili z Rakouska domů, Irena s Pavlem se sešli se svou partou a pověděli o tom, co se dozvěděli od zahraničních motorkářů. Rozhodli se, že budou informovat další neslyšící. Poté díky pořadu Televizní klub neslyšících, který o nich natočil dokument, se jim povedlo rozšířit svou skupinu na třináct členů.

Irena s Pavlem by chtěli touto cestou přes naše webové Zprávy  informovat neslyšící lidi o tom, že se můžou k jejich partě přidat. Pokud někdo ví o někom, kdo má rád motorku, ať neváhá mu o této skvělé partě říct. Není důležité, zda jezdíte na sportovní motorce nebo skútru, důležité je, aby se všichni sešli a pokecali. Kdo by se chtěl rád přidat ke skupince neslyšících motorkářů, ať se ozve e-mailem Ireně (playamaha74@seznam.cz).

Zdroj: I. Čepjuková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close