ZE SVĚTA

Sluchadlové a měřicí centrum pro sluchově postižené

V africkém státě Ghana ve městě Cape Coast se nachází škola pro sluchově a zrakově postižené. V lednu regionální zástupkyně slavnostně otevřela první moderní Sluchadlové a měřicí centrum pro sluchově postižené. Centrum bylo postaveno ve spolupráci s organizací Lions Club International. Cíle této organizace je zlepšit životní podmínky obyvatel v chudých oblastech. Právě díky Lions Club bylo založeno nové centrum pro sluchově postižené.

Kromě audiometrických vyšetření nabízí Centrum různá poslechová cvičení, rehabilitace a sluchadla k běžnému nošení. Je tu k dispozici také moderní audiometrický přístroj AC 40. Na základě audiometrických vyšetření Centrum poskytuje sluchově postiženým dětem odborná doporučení, kterou školu by měly v závislosti na sluchu navštěvovat a jaká sluchadla nosit.

Paní ředitelka školy vyjádřila vděčnost společnosti Lions Club za jejich podporu i vládě za jejich peněžní příspěvek v hodnotě 500 tisíc ghanských cedi (v přepočtu 5 milionů českých korun) mimo jiné na vybavení pro školní výuku. Řekla dále, že velkým snem vedení školy je zřídit průmyslovou školu pro neslyšící, vedle již existující základní školy a středního odborného učiliště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close