Z DOMOVA

Falešní dobrovolníci vybírali peníze na neexistující projekt UNICEF na pomoc neslyšícím dětem

Policisté v Plzni na Borech zadrželi mladíka a dívku, kteří lákali od lidí peníze na falešnou sbírku organizace UNICEF.

Dvojice oslovovala lidi na parkovišti a žádala příspěvek do sbírky pro „hluchoněmé“ děti jménem organizace UNICEF. U sebe dokonce měli formulář se znakem UNICEF s označením Spolok pre hluchonemých, kam jednotlivé příspěvky zapisovali.

Na podezřelé chování mladistvé dívky a dvaadvacetiletého mladíka upozornili strážníky všímaví lidé, kteří se v pondělí dopoledne pohybovali u Kauflandu v Plzni na Borech. Ukázalo se, že to jsou občané Rumunska. Podobné případy už policisté zaznamenali v Hradci Králové a Olomouci.

Falešní dobrovolníci vybírají hotové peníze na neexistující projekt na pomoc neslyšícím dětem, který nepatří do oficiálních programů podporovaných UNICEF (Dětský fond OSN – UNICEF, hlavní světová organizace pro pomoc dětem z nejchudších zemí a z oblastí stižených přírodní nebo válečnou katastrofou.)

Česká pobočka UNICEF se už proti falešným sbírkám ohradila na svých internetových stránkách s tím, že zásadním rozdílem je, že jejich pracovníci nikdy nevybírají hotovost. “Jejich hlavní motivací je inspirovat lidi k pravidelné podpoře a zároveň je informovat o našich zajímavých projektech.” Veřejnost pozná skutečného pracovníka UNICEF díky modrému tričku s logem UNICEF, visačce s fotografií a identifikačním číslem včetně kontaktu na pověřenou osobu přímo v pražském sídle organizace.

2013_10_31 UNICEF podvod 2

Zdroj: plzen.idnes.cz, unicef.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close