Z DOMOVA

Dva kluci zvládli úspěšně z Hradce Králové až do Prahy dojít pěšky

Hradec Králové/Praha – Již jsem zde vyprávěla o Kamilu Panskému, který s Petrem Hanušem nedávno běželi 70 km, nyní budu vyprávět o Lukášovi Novákovi, který se spolu s Mariem Červinkou rozhodli, že půjdou z Hradce Králové až do Prahy pěšky.

Proč na takový nápad přišli? Před časem starší neslyšící z Hradce zvládli dojít až do Prahy a tak se rozhodli, že to zkusí taky.

V neděli 18. srpna si kluci dali sraz v Hradci Králové, měli přijít další dva kluci, jenže akci odvolali, a tak kluci ve dvou s batohem začali cestu pěšky z Bílé věže. Šli přes mnoho obcí a vesnic, často potkali štěkající psi za plotem a několikrát jim lidé pomohli s navigováním. Lukášovi začaly vznikat puchýře na nohou, neboť byl předtím na Slovensku. I Maria začaly bolet nohy, neboť poběžel v Německu závod, ale nevzdávali to. První den ušli 30 km, přespali ve spacím pytli pod střechou autobusové zastávky.

Druhý den je uvítal déšť, ale i přes nepřízeň počasí a bolesti na nohou oba došli až do Nymburku, přespali u kamarádky Moniky Novákové, kde si dali teplou koupel.

Třetí den během cesty poznali krásu české přírody a vesnic. Když přišla další noc, spali venku na trávníku v jedné malé vesnici. Čtvrtý den ráno jim byla hrozná zima a dorazili až do Prahy na Černý Most a pak tři hodiny šli Prahou, až došli do cíle, tzn. k soše svatého Václava.

Pro kluky to byl zážitek a jsou hrdí na to, že pochod dotáhli až do konce.

1082487_10200464106993990_1689196228_n

Zdroj: Lukáš Novák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close