APPN – Neslyšící běžci v půlmaratonu

0

Populární pražský půlmaraton (Hervis 1/2Maraton Praha) se letos uskutečnil 6. dubna. Zúčastnilo se ho přibližně dvanáct a půl tisíce běžců, mezi nimiž byli i čtyři neslyšící borci. Jejich účast finančně podpořilo občanské sdružení APPN (Agentura pro neslyšící). Do pražských ulic ve sportovních dresech s logem občanského sdružení APPN vyběhli tito neslyšící: Jiří Janda, Libor Hubáček, Petr Hanuš a Mário Somorovský.

týmAPPN
Zleva: Jiří Janda, Libor Hubáček, Petr Hanuš a Mário Somorovský

Sportovní výkony neslyšících maratonců přišel kromě fanoušků podpořit také tým Televizního klubu neslyšících, který jejich výkony natáčel, takže se můžeme těšit na záznam průběhu půlmaratonu na obrazovkách České televize.

2013_04_11 Tadese
Zersenay Tadese

Letošní půlmaraton v Praze vyhrál Zersenay Tadese v čase 1:00:10. Díky závěrečnému spurtu světový rekordman porazil svého krajana z Eritreje Amanuela Mesela, třetí místo obsadil Keňan John Kipsang. Nejrychlejším Čechem byl osmnáctý Jiří Homoláč, závod žen vyhrála Keňanka Gladys Cheronová v traťovém rekordu 1:06:47.

Nejrychlejším z neslyšících běžců byl Libor Hubáček z TJ Slovanu Luhačovice, který zaběhl ve velmi dobrém čase 1:48:31 (Jiří Janda 1:48:48, Petr Hanuš 1:56:27, Mário Somorovský 1:59:42).