Z DOMOVA

Zpěvák Jiří Korn na svém koncertě ohromil publikum písničkou ve znakovém jazyce!

V pražské O2 aréně měl velkolepý koncert zpěvák, tanečník a herec Jiří Korn. Koncert s názvem “70x dík” se konal 25. září 2019 – zpěvák takto oslavil své jubilejní sedmdesáté narozeniny.

Úspěšný koncert

Zpěvák Jiří Korn vystoupil na koncertě v O2 aréně a připomněl si tak své 70. narozeniny (měl je 17. května). Během koncertu zazněly Kornovy hity. Tanečně-akrobatickou show předvedly desítky tanečníků ve speciálních kostýmech. Na začátku koncertu se sám zpěvák při písni “Stoupej” nechal vytáhnout na laně vysoko nad pódium. Bratři Cabanové, kteří celý večer režírovali, sdělili, že s Kornem je radost pracovat, protože je to perfekcionista, který o práci přemýšlí, naslouchá režii a má respekt k ostatním profesím.

Při písni “Stoupej” se Korn nechal vynést vysoko nad pódium.

Hosté a gratulanti

Na koncertě zazpívali i jiní zpěváci, kteří Kornovi popřáli. Byli mezi nimi zpěvačka Dasha, Linda Finková, Vilém Čok a Lucie Bílá. 

Píseň ve znakovém jazyce

Zpěvák Jiří Korn během děkovačky zmínil i neslyšící Zlatuši Kurcovou, která ho naučila znakový jazyk k jeho písni “Sny nejsou k mání”. Tuto píseň zpěvák věnoval neslyšícím a sám ji celou vyjádřil ve znakovém jazyce. Požádal také diváky, aby si po ní vyzkoušeli potlesk, který používají neslyšící – třepotání rukou nad hlavou. Píseň i tichý potlesk můžete zhlédnout níže.

Píseň “Sny nejsou k mání” v podání zpěváka a tanečníků ve znakovém jazyce.

Jiří Korn a jeho znakovaná píseň “Sny nejsou k mání”

A ještě – kdo jste na koncertě nebyli a měli byste o něj zájem, máte možnost se ho zúčastnit 4. dubna 2020. Koncert se pro velký úspěch bude opakovat!

Pár slov o Jiřím Kornovi

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, baskytarista, tanečník a moderátor. 

S hudební kariérou začal v šedesátých letech 20. století. – byl členem skupiny Rebels (hit „Šípková Růženka“). Poté strávil dva roky ve skupině Olympic, kde hrál na basovou kytaru a zpíval. V následných letech Jiří Korn zahájil sólovou kariéru. V devadesátých letech se stal členem vokálního kvarteta 4TET, kde se Korn kromě zpěvu angažoval i v tanci. 

Kromě hudební scény účinkoval Korn i v několika filmech (např. Honza málem králem), a v muzikálech (Bídníci, Dracula, Monte Cristo atd.).

Co mnoho lidí asi neví – zpěvák hraje kulečník, a to na úrovni celostátního přeborníka.

Jiří Korn v hudebně-tanečním uskupení 4TET.

Tým Tichých zpráv položil pár otázek Jiřímu Kornovi:

1) Pane Korne, jak Vás napadla myšlenka přednést jednu píseň ve znakovém jazyce?

Tato myšlenka mě napadla již před dvaceti lety a znakoval jsem již tehdy na tuto konkrétní píseň “Sny nejsou k mání”.

Měl jsem představu, že se znakovat naučím, ale zjistil jsem, jak je to obtížné.

Pro O2 Arénu jsme mírně upravili text a já se pod vedením paní Zlaty Kurcové znovu znakovat učil.

2) Jak Vám a ostatním tanečníkům šlo naučit se píseň ve znakovém jazyce, a hlavně – předvést to synchronizovaně?

Tanečníkům jsem nahrál pomalu video se znakovým jazykem a oni jej nastudovali. Pak už jsme při každé příležitosti opakovali a opakovali.

3) Co Vás na znakovém jazyku nebo u neslyšících překvapilo?

Překvapilo mě, že znakový jazyk není mezinárodní a je opravdu náročné se jej naučit. Věnoval jsem se té písni půl roku, po malých krůčcích, jako nemluvně. Paní Zlata se mnou měla velkou trpělivost. A za to jí patří můj ohromný DÍK.

4) Můžeme se těšit, že bude na Vašem plánovaném koncertu v dubnu opět písnička (stejná?) ve znakovém jazyce?

Zcela určitě. Byl to ohromný zážitek, když celá O2 Aréna aplaudovala zvednutými pažemi.

Zdroj, foto: Ceskenoviny.cz, Jiří Korn, Jindřich Hefner, Renata Kornová, Wikipedia.org, Novinky.cz, O2arena.cz, Kulturniportal.cz, Ireport.cz, Magazin.aktualne.cz

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close