Z DOMOVA

Výsledky soutěže Zlatý Erb

V pondělí 19. listopadu 2018 byl odstartován další ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Uzávěrka přihlášek byla 18. ledna 2019, potom se hodnotily v krajských kolech. Krajské ceremoniály probíhaly v únoru a březnu. Finále celostátního kola se uskutečnilo na konferenci ISSS v Hradci Králové 1. dubna 2019.

Soutěžilo se ve třech kategoriích:

1) Nejlepší webové stránky města

2) Nejlepší webové stránky obce

3) Nejlepší Smart city a nejlepší elektronická služba

První místo v Ústeckém kraji v soutěži Zlatý Erb získalo město Litoměřice za nejlepší elektronickou službu, kterou je „Tichá linka“ pro neslyšící. Tichá linka poskytuje online tlumočení a přepis mluvené řeči do textu pro osoby se sluchovým postižením a provozuje ji společnost Tichý svět. Ocenění na slavnostním vyhlášení převzal Milan Čigáš, tajemník Městského úřadu v Litoměřicích. Ocenění předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Tajemník Čigáš uvedl, že Městský úřad v Litoměřicích pracuje na odbourávání bariér v komunikaci s neslyšícími spoluobčany. Na městském úřadu jsou k dispozici tablety, které slouží pro spojení s Tichou linkou. Snaží se vycházet vstříc lidem s handicapem. A hodlají v tom pokračovat.

Výsledky z finále celostátního kola, které se uskutečnilo 1. dubna:

V kategorii „Nejlepší webové stránky města“ vyhrálo město Jihlava.

V kategorii „Nejlepší webové stránky obce“ vyhrála obec Lovčice.

V kategorii „Nejlepší Smart city a nejlepší elektronická služba“ vyhrálo město Brno za službu zvanou elektrická identita Brno iD.

Litoměřice s Tichou linkou se ve finále umístily na 8. místě.

Naše Tichá linka nabízí online tlumočení a online přepis pro neslyšící z celé České republiky. Služba funguje zcela zdarma, stačí se zaregistrovat: www.tichalinka.cz.

Zdroj: litomerice.cz, zlatyerb.cz, foto: litomerice.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close