SPORT

Výsledky druhého kola MTB Evropského poháru neslyšících a Mistrovství ČR neslyšících

BěhemV posledníhom víkendu v červnu 22.- 23. 6. 2018 se uskutečnilo druhé kolo MTB Evropského poháru neslyšících v Radíkově nedaleko Olomouce.

Poté se v neděli 24. 6. 2018 odehrálo Mistrovství ČR neslyšících, které pořádalo a organizovalo SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s Kolárnoua.

Zúčastnili se mezinárodní závodníci z Itálie, Rakouska, Maďarska, Ruska, Slovenska a samozřejmě nechyběli domácí závodníci.

V sobotu za chladného počasí se jela MTB závod do vrchu s tratí v délce 6,5 km, v této trati se zúčastnilo celkem 16 závodníků.

Po startu byl nejrychlejší byl maďarský závodník Bence Foldi, ale potom zpomalil a nejrychlejším závodníkem se stal Rusrusák Aleksei Kurdin, který však byl nejrychlejším až do konce závodu.

Na druhém místě skončil mMaďar Bence Foldi a na třetím místě překvapivě Jan Čapek z SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

Mezi ženami vyhrála ruská závodnice Viktoria Schiriavskova a na druhém místě byla domácí závodnice Renata Šuláková.

Druhý den v neděli ráno bylo připravených 17 závodníků na start MTB XCO.

Na prvním místě se umístil opět Rusrusák Aleksei Kurdin, na druhém místě Mmaďar Bence Foldi a na třetím místě byl Jan Čapek, který se stal zároveň Mistrem České republiky neslyšících v MTB XCO.

Třetí a poslední kolo Evropského poháru 2018 se bude konat v září ve státě Maďarsku.

Zdroj: František Kocourek