Z DOMOVA

Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana bude tlumočený do znakového jazyka

Naše Tiché zprávy odvysílaly v červnu zprávu o prezidentovi Miloši Zemanovi, který slíbil, že jeho letošní vánoční poselství v televizi bude přeloženo do čekého znakového jazyka. Požádal jej o to šestasedmdesátiletý Josef Dufek, který na červnové setkání do Jablonce přijel z Českého ráje. Spolu s tlumočníkem Karlem Redlichem z Centra pro zdravotně postižené LK iniciovali možnost vyslechnout si pana prezidenta na náměstí i pro neslyšící.

Zeman 02
Prezident Miloš Zeman s panem Dufkem

Prezident Zeman vloni nevystoupil s tradičním novoročním projevem, ale svůj projev posunul na dříve, a to na 26. prosince. Letos tomu bude opět tak.

Televize Nova zajistí živý přenos Vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana. Prezidentovo poselství natočí na zámku v Lánech a nabídne je dalším provozovatelům k zařazení do programu. Odvysílá to také Česká televize na stanici ČT24 a Český rozhlas. ČT na rozdíl od předchozích let projev odvysílá jen na zpravodajské ČT24, kde jej bude tlumočit také do znakového jazyka.  Projev lidé mohou sledovat v pátek 26. prosince v 13 hodin.

Zeman 01

Zdroj: lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close
Close