Z DOMOVA

V sobotu 21. září se nebude konat akce Mezinárodní den neslyšících od ASNEP, můžete jít na jiné akce

Mezinárodní den neslyšících se slaví každý rok a připadá na třetí zářijovou neděli, ale termín se posouvá i na celý víkend nebo týden. V sobotu 21. září se měla konat akce Mezinárodní den neslyšících pod vedením ASNEP. Zmínila se o tom před létem prezidentka ASNEP. Akce se ale konat nebude. Jak to? 

Na Facebooku ASNEP se objevilo video s prezidentkou ASNEP Pavlínou Spilkovou, která vysvětluje, proč v tento den nebude ASNEP pořádat akci Mezinárodní den neslyšících v Praze. Odůvodňuje to tím, že některé organizace či města – například v Praze, Plzni, Brně atd. – mají již svoje plány či program v rámci Mezinárodního dne neslyšících. 

Na Facebooku ASNEP vysvětluje prezidentka ASNEP Pavlína Spilková důvod nekonání akce v sobotu 21. září

Udělování cen za přínos neslyšící komunitě

V sobotu 21. září bylo také původně v plánu v rámci akce udělování cen osobnostem za přínos neslyšící komunitě, jako tomu bylo v loňském roce. Jelikož se akce v sobotu nekoná, budou se ceny udělovat v pondělí 23. září v rámci Mezinárodního dne znakového jazyka, který připadá na tento den. Ocenění dostanou krásné sošky vyrobené neslyšícím umělcem panem Janem Žampachem. V kolik hodin v pondělí a kde přesně v Praze se tato akce bude konat, bude zveřejněno v následujících dnech na Facebooku ASNEPU. 

Ve videu ukázala prezidentka ASNEP krásnou sošku od neslyšícího umělce Jana Žampacha

Akce, kde bude i Tichý svět

Jak jsme již v našich zprávách informovali, podle Světové federace neslyšících (WFD) je od 23. – 29. září 2019 vyhlášen Týden znakového jazyka. Ve středu 25. září se koná v rámci oslav Týdne znakového jazyka v Ostravě akce, kterou pořádá Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé ve spolupráci s ostravskou pobočkou Tichého světa – Moravskoslezský kraj a Tamtam – centrum pro dětský sluch a dalšími organizacemi. Celodenní program plný zábavy a informací se bude konat ve 2. patře školící místnosti CSNN (Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé) v ulici 28. října 286/10 v Ostravě od 9.00 – 17.00. Program si můžete přečíst na plakátku. 

Zdroj, foto: TZ, Facebook – Asnep, z.s., Centrum služeb pro nedoslýchavé a neslyšící, Sca-aware.org
Editor: Veronika Bočková

Back to top button
Close