V jaké skupině bude hrát Česká republika na ME 2015 ve fotbale v Německu?

0

V sobotu 4. října 2014 proběhlo v Německu v Hannoveru losování skupin pro Mistrovství Evropy 2015 ve fotbale neslyšících, které se bude konat v německém Hannoveru od 14. – 27. června 2015.

20141004_105418

Česká republika se po vylosování dostala do skupiny B společně s Velkou Británií, Ruskem a Dánskem. Podle slov reprezentačního trenéra Radka Probošta jsou britští fotbalisté velmi silným soupeřem. Ruský tým je podle něho také velmi silný, protože Rusko vyhrálo vloni na letní Deaflympiádě. Dánské fotbalisty trenér Probošt ještě neviděl hrát a musí je ještě nastudovat.

20141004_105508

Skupiny

Skupina A: Německo, Švédsko, Itálie, Řecko

Skupina B: Velká Británie, Rusko, Dánsko, Česká republika

Skupina C: Francie, Chorvatsko, Belgie, Turecko

Skupina D: Polsko, Irsko, Maďarsko, Ukrajina

V pátek 3. října a v sobotu 4. října se konal “mezinárodní přátelský turnaj” čtyř silných týmů jako propagace příštího Mistrovství Evropy a generální zkouška pro organizátory pořadatele. Zúčastnily se ho tyto týmy: Francie, Německo, Velká Británie a Belgie.

20141003_160516

Původně se měly zúčastnit Rusko a Ukrajina, ale Rusko svou účast na turnaji odvolalo a Ukrajina nemohla přijet z finančních důvodů. Německo tedy vyzvalo náhradní týmy, mezi nimiž byla i Česká republika. Ale protože náš tým je  na žebříčku dole, jely tedy Francie a Belgie.

V sobotu se odehrál finálový zápas mezi Velkou Británií a Německem. Velká Británie vyhrála 2:1. Třetí místo získala Francie a čtvrté místo Belgie.

Uvidíme, kdo stane na stupni vítězů na Mistrovství Evropy příští rok. Naše Česká republika bude hrát také a my jí budeme držet palce.

Zdroj: ČSNS, edso.eu