ZE SPORTU

Už známe mistra v ledním hokeji v České republice

Česká republika už zná neslyšícího mistra v ledním hokeji. Který klub se jím stal?

Kde bylo 2. kolo?

V sobotu 30.11. bylo Brno místem, kde se konalo druhé kolo MČR neslyšících v hokeji. Hrálo se na stadionu Sportcentrum Lužánky. Pořadatelem druhého kola byli Jiří Procházka (předseda ČSNS sekce ledního hokeje, manažer reprezentace) a Jaroslav Milich (místopředseda ČSNS sekce ledního hokeje, člen výkonného výboru ČSNS).

Návrat do historie – 1.kolo

Než prozradíme výsledky 2. kola, vrátíme se do prvního kola, abychom si připomněli, který klub ho vyhrál. 1. kolo se odehrálo 16. 2. 2019 v Hradci Králové na stadionu v ulici Střední. Na soutěž se přihlásily kluby SKN Brno, SKN Plzeň a SKN Hradec Králové. SKN Brno porazilo SKN Plzeň – 12 : 1, SKN Hradec Králové si poradil s SKN Brno – 6 : 1. SKN Hradec Králové rozdrtila SKN Plzeň 17 : 3. Takže summa summarum SKN Hradec Králové vyhrál první kolo. Teď přejdeme na 2. kolo.

Vítězové prvního kola (SKN Hradec Králové)

Kdo se stal mistrem v ledním hokeji?

Než prozradíme, kdo se stal mistrem, přečtěte si průběh 2. kola. První zápas odstartoval v 11 hodin. Proti sobě se postavili hokejisté z Plzně a Brna. SKN Plzeň porazil SKN Brno 5 : 4. Nejlepšími hráči se stali Hlavatý a Rybníček.

Nejlepší hráči Rybníček – Hlavatý

V druhém zápase SKN Plzeň vyzvala vítěze 1. kola SKN Hradec Králové. Hradec Králové si s Plzní opět poradil, výsledek tohoto zápasu byl 7 : 3. Nejlepšími hráči tohoto zápasu byli Hanousek a Fuka.

Nejlepší hráči Fuka a Hanousek

V posledním zápase druhého kola se postavili proti sobě SKN Hradec Králové a SKN Brno. Byl to zápas pěkně vyrovnaný a skončil remízou. Tak museli jít do prodloužení, aby se rozhodlo o vítězi. SKN Brno vyhrálo 4 : 3. Nejlepšími hráči se stali Novotný ml. a Vejvalka.

Nejlepší hráči Novotný ml. a Vejvalka

I přes tuto prohru se SKN Hradec Králové stal neslyšícím mistrem v ledním hokeji v ČR. Na druhém místě skončilo SKN Brno a na třetím SKN Plzeň.

Nejlepším hráčem celého turnaje se stal Hlavatý. Vejvalka byl nejlepším brankářem MČR neslyšících v ledním hokeji. Nejlepším obráncem se stal Holý a útočníkem Novotný ml.