Z DOMOVA

Úspěch žáků z MTD na Mezinárodním filmovém festivalu neslyšících v Anglii

Co je MTD?

Multimediální tvůrčí dílna (= MTD) je volnočasová aktivita určená neslyšícím dětem a studentům, která vznikla v roce 2006 při SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Praze – Radlicích. Mezi jejich činnosti patří vytváření videí v českém znakovém jazyce, účastní se dílen a workshopů vedených profesionálními filmaři a pedagogy filmových škol a účastní se také filmových festivalů. Od roku 2013 jsou mediálním partnerem Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana.

Mezinárodní filmový festival neslyšících Deaffest

Deaffest se letos konal ve Wolverhamptonu (Velká Británie) od 17. května do 19. května 2019. Tento filmový festival podporuje a rozvíjí talenty začínajících i pokročilých neslyšících filmařů a umělců z celého světa. Na festivale jsou k vidění filmy a dokumenty mezinárodních filmařů. Kromě filmů se zde konají i výstavy, semináře, workshopy…

S čím uspěly neslyšící děti z MTD?

Krátký hraný film neslyšících dětí z MTD získal na Deaffestu hlavní cenu v kategorii mladých talentů “Young Deaffest Film Award”. Film s názvem “Bad Girl” (v překladu: “Zlá holka”) vznikal v průběhu prvního pololetí školního roku 2018 – 2019 jako samostatný projekt dětí ze základní školy. Film se zabývá problematikou šikany dětí na školách. Pro festival musely děti vytvořit navíc plakát i trailer filmu. Hlavní podíl na vzniku filmu měly Tamara Zúdorová jako vedoucí MTD a režisérka filmu, Laura Svozilová jako hlavní kameramanka a střihačka, Sandra Čechovská jako kameramanka a střihačka a Lucie Michalčíková, jako střihačka a titulkářka filmu. Zároveň se tato čtveřice dívek podílela na celém projektu autorsky a organizačně od scénáře až po střih.

Plakát k filmu “Bad Girl”


Sestřih z natáčení filmu “Bad Girl”: Youtube.com

Tým dětí MTD (uprostřed Tamara Zúdorová)


Natáčení v MTD

Celý zpravodajský tým Tichých zpráv úspěšným vítězům srdečně gratuluje!

Zdroj, foto: Leoš Procházka, Deaffest.co.uk, Multimedialni-tvurci-dilna.webnode.cz, Youtube.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close