U Znojma se jely závody Mistrovství ČR v silniční cyklistice neslyšících

0

O víkendu proběhly v Hodonici u Znojma cyklistické závody slyšících, v jejichž rámci byly vyhlášeny samostatné kategorie neslyšících pro Mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Jako obvykle se těchto závodů zúčastnili pánové z SK Skivelo Neslyšících Olomouc a navíc na Moravu zavítal ještě slovenský cyklista Július Maťovčík.

V sobotu se všichni zúčastnili časovky dlouhé 16 kilometrů. Jednotliví závodníci startovali po minutě a závodník s nejrychlejším časem se stal vítězem. Mezi neslyšícími byl nejrychlejší Július Maťovčík před Pavlem Pastrnkem a Janem Čapkem, ale protože cyklista Maťovčík je Slovák, neúčastnil se Mistrovství ČR. Mistrem ČR v časovce pro rok 2015 se tedy stal Pavel Pastrnek. Druhý den v neděli se jel stokilometrový peloton. Jeden okruh však měřil necelých 17 kilometrů, a tak cyklisté museli trať celkem šestkrát objet. Po celý závod se skoro všichni cyklisté drželi ve skupině a o vítězi se rozhodlo až ve spurtu do cíle. Nejlépe dopadl František Kocourek, který se stal mistrem ČR pro tento závod. Za ním dojel Slovák Július Maťovčík, ovšem hodnocen byl mimo Mistrovství ČR. Druhým v pořadí byl tedy Jan Čapek a bronzovou příčku obsadil Pavel Pastrnek.