Tichý tým vybojoval na Beach Help Cup 3. místo pro Tichý svět

0

Tichý tým získal 3. místo na charitativním turnaji na podporu poskytovatelů sociálních služeb Beach Help Cup, který se konal v sobotu 5. září v Praze – Braníku. Volejbalisté Vladimír Eder a Tereza Trojanová vytvořili Tichý tým hrající za organizaci Tichý svět. Oba dostali od Tichého světa dárkovou tašku s pohoštěním od Tiché kavárny.

Beach 01
Tichý tým – Vladimír Eder a Tereza Trojanová

Turnaje se zúčastnilo 30 týmů. Mezi dalšmi organizacemi, které pomáhají neslyšícím a turnaje se také zúčastnily, byly i Česká unie neslyšících – Centrum Dlouhá, Centrum pro dětský sluch Tamtam a ASNEP. Za organizaci ASNEP hráli nedoslýchaví hráči – reprezentanti v plážovém volejbale manželé Žídkovi, jako jediní sluchově postižení hráči na turnaji.

Tichý tým se po napínavých zápasech probojoval až do semifinále. Tam sice prohrál, ale v zápase o 3. místo dokázal své odhodlání bojovat za Tichý svět až do konce. První set skončil 0:1, druhý byl již ve stavu 16:19, pak hráči získali za sebou 5 důležitých bodů a druhý set vyhráli. Ve třetím setu už šli jasně k vítězství a Tichý svět se mohl radovat z krásného 3. místa.

Beach 02
Přišla fandit i Marie Horáková, ředitelka Tichého světa
Beach 03
Tichý tým v akci, jde si pomalu, ale jistě pro 3. místo

Vláďa s Terkou pak převzali výhru pro Tichý svět – symbolický šek na 16 % výtěžku z turnaje (který ještě není znám) a poukázku 3000 Kč na úklidové služby od firmy A-CLEAN corporation s.r.o.

Beach 04
Tichý tým vyhrál pro Tichý svět symbolický šek na 16% výtěžku z turnaje a poukázku 3000 Kč na úklidové služby

První místo vyhrál tým podporující Českou alzheimerovskou společnost o.p.s (CALS), druhé místo Green Door z.ú., organizace , která se zabývá pracovní a sociální rehabilitací lidí s duševním onemocněním, zejména schizofrenií.

Zdroj: TZ, beachhelpcup.cz