Tereza Kmochová na MS v alpském lyžování skončila na 43. místě

0

Nedávno jsme vás informovali o mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v St. Moritzu (Švýcarsko), kde v obřím slalomu závodila i naše neslyšící Tereza Kmochová.

Tereza Kmochová

Ačkoliv se Tereza s Ester Ledeckou na MS sjezdařů kvalifikovaly do hlavního závodu v obřím slalomu, mistryní světa 2017 v obřím slalomu se stala již podruhé  Francouzka Tessa Worleyová. Na druhém místě skončila Američanka Mikaela Shiffrinová a třetí skončila Italka Sofia Goggiaová.

Kvalifikovat se do takových závodů se Tereze podařilo již podruhé v kariéře. Před šesti lety v Garmisch-Partenkirchenu vypadla rovněž v obřím slalomu v prvním kole. Na trati se se svým postižením pere velmi dobře.

Úspěšné české deaflympioničce se v letošní sezoně daří. Na univerziádě v Almaty (Kazachstán) vyhrála s českým týmem závod družstev, v obřím slalomu pak skončila čtvrtá stejně jako v super-G. A nyní v St. Moritzu prošla úspěšně kvalifikací obřího slalomu.

Její reprezentační kolegyně Ester Ledecká o Tereze řekla: „Nedovedu si představit, že bych lyžovala bez toho, aniž bych slyšela, jak lyže zabírají a jak to celkově funguje. Moc Terezu obdivuju, je úžasná.“

A jaké je Terezino přání? “Umístit se kolem 30. místa. To by bylo něco neskutečného. Udělám pro to všechno, co budu moct”.

V St. Moritzu naše závodnice skončily takto: Kateřina Pauláthová na 29. místě, Ester Ledecká obsadila 37. místo, Tereza Kmochová byla třiačtyřicátá.

Tereze velmi gratulujeme, už jen za to, že se dokázala kvalifikovat do tohoto mistrovství a nebojí se soupeřit se slyšícími závodníky.

Zdroj : TZ, sport.aktualne.cz, ceskatelevize.cz