ZE SVĚTA

Supermarket Sainsbury’s podpořil neslyšící

Společnost Sainsbury’s“, která má supermarkety v Anglii a také v Americe, má za sebou třídenní projekt. Projekt proběhl v rámci 150. výročí společnosti. Cílem projektu bylo podpořit neslyšící. 

Jak tento projekt podpořil neslyšící?

V anglickém městě Bath byla na 3 dny jedna pobočka Sainsbury’s přejmenovaná na Signsbury’s – místo SAIN je SIGN, což se v angličtině vyslovuje stejně, v českém jazyce to znamená znak. 

Na pobočce zaměstnanci se zákazníky komunikovali mluveným jazykem i znakovým jazykem. Zákazníkům znakovali různé fráze jako třeba pozdrav nebo umístění potravin atd. Když zákazníci nakupovali, tak kolem nich byly obrazovky, na nichž byly různé návody, jak ve znakovém jazyce ukázat např. vozík, mléko, rajče. Pro děti byla připravená výzva – pokud se děti naučili základní slova ve znakovém jazyce, tak dostali ovoce zdarma jako odměnu.

Zaměstnanci se museli připravit

Aby byli zaměstnanci připraveni na projekt, museli absolvovat lekce britského znakového jazyka. Tento nápad podpořil neslyšící zaměstnanec tohoto supermarketu a jedna známá herečka Rachel Shenton, kterou můžete znát ze seriálu Záměna (Switched at Birth). Zaměstnanci byli nadšení a lekce je bavila, také je velmi zaujalo téma projektu. 

Neslyšící zaměstnanec s Rachel Shenton

Zdroj, foto: Independent.co.uk, Globalcitizen.org, About.sainsburys.co.uk, Campaignlive.co.uk, Thedrum.com

Editor: Nikola Michalíková

Back to top button
Close