Z DOMOVA

Studentky vymyslely dovolenou pro neslyšící

Lidé, kteří vůbec neslyší nebo mají těžké postižení sluchu, musí řešit velké problémy, pokud se rozhodnou vyjet na dovolenou. Tři studentky Mendelovy univerzity v Brně (obor management cestovního ruchu) proto vymyslely, jak by mohl vypadat ideální poznávací zájezd pro neslyšící.

Mendelova univerzita v Brně

Studentky Barbora Krausová, Štefánia Tóthová a Tereza Ostřanská svůj projekt nazvaly Poznej chuť Podyjí. Šlo by o třídenní výlet do oblasti Znojemska tak, aby neslyšící neustále nemuseli hledat psané informace a někoho, kdo ovládá znakový jazyk. Na druhé straně by neslyšící do poznávání zapojili další smysly.

Pohled na Znojmo

Výlet do Podyjí, který je zatím jen na papíře, by byl určený pro 24 těžce sluchově postižených. Studentky doporučily, aby turisty s handicapem doprovázeli tři tlumočníci znakového jazyka. Na programu výletu by například mohla být návštěva moravské zabijačky, při níž se výletníci zapojí do přípravy pokrmů a vyzkoušejí svoji chuť.

 

Zabijačka

Hmat a zrak by mohli procvičit při hře, jejímž tématem by bylo hledání ztracených předmětů v historickém podzemí Znojma. Vedle společného výletu do přírody Národního parku Podyjí by sluchově postižení mohli zavítat také na prezentaci vín v moravských sklípcích.

 

Národní park Podyjí

Projekt byl v lednu oceněn odborníky na cestovní ruch na brněnských veletrzích Go a Regiontour.

Zdroj: www.pravo.novinky.cz. Foto: archiv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close