Úspěšní cyklisté obsadili stříbrnou a bronzovou příčku

0

V neděli 29. září 2013 za slunečného dne se konal předposlední seriál závodu MTB Cyklomaratón tour v kraji Hradce Králové na Biřičce, kterého se zúčastnili i neslyšící cyklisté Jan Čapek a František Kocourek, oba z SK SKIVELO Olomouc.

Na start se oba postavili do první vlny na divokou kartu. Ovšem Kocourek původně dostal normální číslo pro zadní vlnu. Nakonec se mu podařilo na prezentaci domluvit  divokou kartu s namalovaným úsměvem. Toho pak později nelitoval v průběhu závodu.

2013_10_02 Cyklo 01
Jan Čapek
2013_10_02 Cyklo 02
František Kocourek

Po startu čekaly na závodníky dva okruhy po 26 kilometrech. Krátce po startu byl menší průjezd přes menší brod a pak kratší prudké stoupání, kde si závodníci vytvořili skupinky dle výkonnosti, a tak to vydrželo po celou dobu závodu. Trať byla velmi rychlá, většinou vedla po zpevněných lesních cestách, ale místy byly i dost nepříjemné kořeny, bláto a také se musel přelézat spadlý strom.

Čapek se spolu s Kocourkem drželi v přední čtyřčlenné skupině, ale ve druhém kole se Čapek od nich odtrhl, dojel si pro 2. místo ve své kategorii a celkově se umístil na 11. místě. Kocourek skončil na 3. místě ve své kategorii a celkově se umístil na 15. místě. Pro Kocourka to byla třešnička na dortu s ukončenou závodní sezonou.

Zdroj: F. Kocourek (pozn.: text byl zkrácen)