Neslyšící Čapek mistrem ČR v MTB

0

V Bělkovicích Laštanech poblíž Olomouce se v sobotu 22. června 2013  konalo MČR v MTB neslyšících.

Na start se postavilo celkem devět neslyšících cyklistů z celé České republiky. Tyto neslyšících MČR závody byly vložené do MTB maratonu Bělkovický řetěz pořádané týmu Kolárna.

Neslyšících cyklisté se svou výkonností během závodu mohli porovnávat i mezi slyšící závodníky s absolutním pořadí.

Průběh závodu byl velmi dramatický, protože první polovina se odehrávala s úplně jiným pořadím, oproti posledním 10 km. Z počátku si nejlépe vedl Dohnal, za ním Čapek, Studýnka a Pastrnek. Zhruba po polovině závodu se začalo pořadí jednotlivců měnit, neboť Studýnka odstoupil z technických důvodů, Čapek nakonec po půlce závodů nasadil vyšší tempo a spolu s Kocourkem se dostali do čela průběžného pořadí. Pastrnek si nadále držel své vysoké závodní tempo, kterým pak předjel Dohnala a zajistil si 3. příčku.

Mezi neslyšícími se nejlépe umístil trojnásobný mistr světa Jan Čapek (13. v absolutním pořadí), který je v této disciplíně neporazitelný. Tímto výkonem potvrdil, že je velice dobře připraven na Deaflympijské hry v Sofii. S necelou půlminutovou ztrátou za ním dojel František Kocourek (absolutně 14.) Na třetím místě skončil Pastrnek Pavel (absolutně 21.).