MČR – Moravský pohár vyhráli vítkovičtí fotbalisté

0

V sobotu 7. září se konalo v Brně Mistrovství ČR – Moravský pohár ve fotbalu neslyšících 2013. Zúčastnili se ho tři družstva – dvě z Ostravy (SportNES a SSK Vítkovice) a domácí družstvo SKN Brno. Hrálo se systémem každý s každým – 2 x 30 minut.

__________

1. zápas

SKN Brno – SportNES Ostrava 0 : 0 (na penalty 2 : 4)

Branky: penalta: Světinský, Brandejský (neproměnil Benda, Malý) – Jankovič, Hubáček, Malcharek, Konček R. (neproměnil Vyzina)
Žluté karty: žádné
Červené karty: žádné

Od začátku byl tento zápas vyrovnaný. Brněnští fotbalisté měli převahu, ale nakonec branku nedali.

__________

2. zápas

SSK Vítkovice – SKN Brno 4 : 3 (1:3)

Branky: 38‘ Gajdošík z penalty, 46‘ Holan, 55‘ Zbořil, 85‘ Gajdošík – 13‘ Malý, 15‘ Mikula z penalty, 23‘ Mundok

SSK Vítkovice nastoupil jen v devíti hráčích, bez trenéra a vedoucího, přesto dokázali zabojovat a vyhrát. Dokonce SKN Brno vyhrávalo 3:1, ale nakonec podlehli Vítkovicím 4:3. Brněnští fotbalisté byli zklamaní, protože jim chybělo několik klíčových hráčů ze základní sestavy.

__________

3. zápas

SportNES Ostrava – SSK Vítkovice 1 : 1 (0:0)

Branky: 58‘ Vyzina – 68‘ Holan
Žluté karty: 17‘ Holan, 23‘ Braneac oba z Vítkovic

Zápas mezi nimi byl vyrovnaný, až ve druhém poločase oba týmy remizovaly 1:1. Tento zápas byl důležitý, protože se rozhodovalo mezi nimi, kdo se stane vítězem Moravského poháru 2013.

2013_09_10 Moravský pohár

Nakonec se tedy vítězem MČR – Moravský pohár 2013 stal opět tým SSK Vítkovice. V sobotu 14. září se bude konat Mistrovství ČR – Český pohár 2013. Vítěz se pak střetne s SKK Vítkovicemi v říjnu na finále superpoháru.

Zdroj: R. Probošt