Velký úspěch florbalových neslyšících Indiánů

0

Ve dnech 26. – 28. dubna 2013 se konal v Malé Úpě florbalový turnaj pro amatérská mužstva, který pořádal SkiMu Cup. Mezi deseti týmy se slyšícími hráči soutěžil i jeden tým s neslyšícími hráči nesoucí jméno Indiáni SKN Plzeň. Tým reprezentovali tito hráči: Brandl Petr, Crkovský Jan, Korený Jakub, Uher Jakub, Brekler Václav, Vodička Ondřej, Kaufner Lukáš, Hofmann Patrik, Šink Petr a Čmolík Jaroslav.

V sobotu Indiáni porazili tým FBC RexVox Moravská Třebová s krásným skóre 7:5 (2:2). Byla to jejich první prémiová výhra nad slyšícím týmem.

SKN Plzeň – FBC RexVox Moravská Třebová 7:5

__________

V druhém zápase SKN Plzeň zase porazili Flame Nové Město pod Smrkem 7:4 (3:3). Hráč Uher se blýskl hattrickem (3 góly).

SKN Plzeň – FLAME Nové Město pod Smrkem 7:4

__________

V dalším zápase Indiáni zabodovali proti Painters Boys. Nejprve prohrávali 0:3, zbývalo jim posledních šest minut a za tuto dobu nastříleli neuvěřitelných pět branek a otočili tak stav zápasu na 5:3.

SKN Plzeň – Painters Boys 5:3

__________

V posledním sobotním zápase se střetli proti týmu Ještědský Panthers z Liberce. V tomto zápase opět překvapili. V první půlce zápasu prohrávali 0:2, ale pak jim ukázali svou čtyřbrankovou sílu a vyhráli 4:2.

SKN Plzeň – Ještědský Panthers 4:2

2013-florbal
Hráči v akci

V neděli čekal neslyšící hráče osmifinálový zápas. Na programu měli tým ILoiset Ketut z Prahy. Plzeňští hráči neměli svůj den, jejich přihrávky nebyly přesné. Sice prohráli, ale těsně 5:6 (0:4). V tomto zápase se opět blýskl hráč Uher, který nastřílel pět branek.

SKN Plzeň – Iloiset Ketut  5:6 (0:4)

__________

V dalším zápase se ale nenechali rozhodit. Bravurně zvládli zápas proti Tornados LK z Malé Úpy. Neslyšící florbalisté hráli svou hru a týmu nastříleli pět branek oproti jejich dvěma brankám (5:2).

SKN Plzeň – Tornados LK 5:2

__________

Postoupili tedy do čtvrtfinále, kde na ně čekal tým Dynamo Malšovice, velmi silný tým z řad hráčů z Hradce Králové. Ze začátku neslyšící tým prohrával 0:2 a opět se stalo nemožné. Po zápasu málokdo uvěřil, že plzeňští hráči vyhráli 5:2. Dvě minuty před koncem zápasu byl Crkovský vyloučen, soupeři tak začali víc útočit, ale brankář Bremial statečně odrážel míček. Fanoušci fandili plzeňským Indiánům a ti měli z postupu do semifinále velkou radost.

SKN Plzeň – Dynamo Malšovice 5:2

__________

V semifinále se střetli s týmem, který dělal čest svému jménu – FBC Buldoci. Soupeř „rozsekal“ plzeňský tým 8:2. Ale prohra je nemrzela a soustředili se na poslední a zároveň důležitý zápas, a to o 3. místo.

SKN Plzeň – FBC Buldoci 8:2

__________

V zápase o 3. místo se neslyšící florbalový tým střetl s týmem, se kterým již hrál v sobotu a prohrál 5:6. Proti pražskému týmu Iloiset Ketut bojovali a chtěli jim vrátit prohru. V prvním poločase vyhrávali 4:1. Ve druhém poločase obdrželi dva laciné góly, ale nevzdávali to. Do konce zápasu pak dali ještě jeden gól a Indiáni SKN Plzeň vyhráli krásné 3. místo, ze kterého měli velkou radost.

2013_04_29 FLORBA tým
Krásný úspěch bronzových florbalistů

Konečné pořadí

1. FBC Buldoci

2. FBC Tornados LK

3. Indiáni SKN Plzeň

Nejlepším hráčem s nejlepším kanadským bodováním se stal neslyšící hráč Jakub Uher – 30 gólů a 10 asistencí.