Fotbalová soutěž neslyšících 2013

0

Fotbalová soutěž neslyšících 2013 byla odstartována. Původně se tato soutěž hrála jak na Moravě, tak v Česku. Týmy, které se umístily v Česku a na Moravě na 1. místě, odehrály mezi sebou finálový zápas a vítěz se stal Mistrem ČR. Týmy umístěné na druhém místě pak hrály zápas o 3. místo.

Nyní hrají nově všechny fotbalové týmy z Moravy i Česka zápasy mezi sebou a do června odehrají všechny zápasy.

Fotbalové soutěže neslyšících 2013 se účastní 6 týmů: I. PSKN Praha, SportNES Ostrava, SSK Vítkovice, SKN Hradec Králové, SKN Plzeň a SKN Brno.

O víkendu 16. a 17. března 2013 se konaly dva zápasy v Ostravě.

V sobotu se utkali hráči I. PSKN Praha s fotbalisty ze SportNES Ostrava. V prvním poločase skončilo utkání vyrovnaně 0:0. Ve druhém poločase pražští fotbalisté ukázali svou sílu a vyhráli 3:1. Za Prahu dal dva góly Michal Skorkovský a jeden gól Lubomír Žmolík. Za Ostravu dal jediný gól Ondřej Jeřábek. Fotbalové hřiště v Ostravě bylo malé a neupravené a I. PSKN Praha také nebyla spokojená s rozhodčím, který dával pražským hráčům žluté karty za lehké fauly, ale faulující ostravské hráče nechal pokračovat ve hře. Praha dostala tři žluté karty, Ostrava jen jednu. Klub I. PKSN Praha se rozhodl podat stížnost na rozhodčího. Diváků přišlo patnáct.

2013-03-16 12.10.51

V neděli se utkali hráči SSK Vítkovice s fotbalisty z I.PSKN Praha a vítkovičtí hráči vyhráli 3:0. Dva góly vystřelil Lukáš Fabišík a jeden gól Marek Kopáčik, oba ze Slovenska. Jeden z Fabišíkových gólů byl laciný, když pražský brankář Kryštof Slováček nechytil gól. Praha dostala jednu žlutou kartu. Rozhodčí byl stejný jako předešlý den, ale pražští hráči se s tím museli smířit a odehráli tento zápas. Diváků bylo kolem padesáti.

V sobotu měl odehrát zápas také SKK Hradec KrálovéSKN Brno, ale zápas byl odložen kvůli nezpůsobilému terénu.

Zdroj: z vyprávění Jiřího Kolísky ml., foto: Jiří Kolíska ml., freepik.com