Slezský maraton 2017 – Richard Helcel ulovil 15. místo!

0

V okolí obce Dolní Lomná ležící v údolí řeky Lomné se 19. srpna běžel 6. ročník Salomon Slezského maratonu. Oproti klasickému maratonskému běhu na silnici se trasa odvíjí v nádherné krajině Beskyd. Za příznivého počasí se na start postavilo 222 závodníků, aby absolvovali náročný horský maraton v krásném prostředí Těšínských Beskyd. Závodníci startovali v nadmořské výšce 455 metrů, trasa byla dlouhá 42,5 kilometrů. Náročného a těžkého horského maratonu se poprvé zúčastnil i neslyšící Richard Helcel, který v kategorii do 55 let doběhl na druhém místě a celkově na 15. místě v krásném čase 4:14,56. To zaslouží poklonu, protože je to opravdu horský výkon! Richard vyjádřil velkou spokojenost. Počasí běžcům přálo. Bylo příjemně, zamračeno, ve vyšších polohách bylo závodníkům dusno, ale to změnil závěrečný deštík. Celkem splnilo časový limit 194 běžců. Jako první do cíle doběhl v čase 3:28,56 mladý závodník Marek Causidis.