Z DOMOVA

Skautský tábor Společenstvo Prstenu

V termínu 5.-15. 7. 2017 proběhl skautský tábor u Slověnic. Tábor jsme zahájili u slavnostního ohně. Vžili jsme se do role hobitů ze Společenstva Prstenu a snažili se porazit Temného pána Saurona a zničit jeho Jeden prsten. V tom nám pomáhali naši přátelé, mocný čaroděj Gandalf, hobit Frodo a dědic gondorského trůnu Aragorn. Navštívili nás také historičtí šermíři.  Na jedno a půl denní puťák jsme vyrazili až k Českému Šternberku, kde jsme si dali skvělou zmrzlinu a pak jeli autobusem zpátky do tábora a tam jsme ještě přespali v lese. Na táboře jsme spali v tee-pee a ve stanech.

Celý tábor jsme se střídali s Rysy ve službách v kuchyni a tak si všichni vyzkoušeli, co obnáší vařit pro tolik lidí. Bohužel se nám ale nevyhnulo pár zranění – jedno z nich bylo inspirací pro naši skautku Joly, která obdržela přezdívku Pajda. Na konci tábora se naše Společenstvo Prstenu dostalo k Hoře Osudu. Tam jsme společně zničili Prsten a další den ráno už jsme po zbourání tábora jeli domů.

Celou dobu tábora nám pomáhali tlumočníci, které bychom si bez grantu od T-Mobile nemohli dovolit a děkujeme za jim to. Poděkovat také musíme MHMP za příspěvek na materiály. A budeme se těšit za rok. Děkujeme!

Zdroj: text a foto Nikola Novotná, překlad TZ.

 

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close