Z DOMOVA

Skautský oddíl pro neslyšící má za sebou již několik výprav

Skautský oddíl pro neslyšící Potkani, který má už skoro třicet dětských i dospělých členů, se snaží každý měsíc uspořádat aspoň jednu výpravu. Tento rok se to zatím daří a má za sebou již několik výprav.

První novoroční výprava v lednu 18. – 20. byla do Jablonce do Nisou. V Jablečném království se jedlo pouze jídlo, které obsahovalo jablíčka. Skauty tu překvapilo hodně sněhu, ale pak si užili koulovačku i jízdu na bobech. V neděli si pak mohli zaplavat v bazénu.

V lednu se stihla ještě jedna výprava pouze pro starší skautky, které se vydaly na vyhlídku Máj u Vltavy. V programu také nechyběla orientační hra v parku a opékání špekáčků.

Třetí výprava se ale konala až v březnu 1. – 3. 2019 v Rudné u Prahy, tématem byly „dny dobrých skutků“. Těch se Potkani snažili udělat co nejvíc. Proto šli vyvenčit pejsky z útulku a darovali jim něco dobrého pro krmení. Dále vyčistili od odpadků několik míst v okolí a večer si procvičili první pomoc. Na závěr si za odměnu zahráli indiánský sport lakros a také si vyzkoušeli turnaj v diskgolfu.

V březnu 22. – 24. se opět konala i jedna náročnější výprava pro starší skauty, kteří vyrazili do Hradce Králové. V městských lesích dokázali ujít za jeden den 22 km a prohlédnout si lesní zoo s daňky a divočáky. Druhý den skauti vázali uzly na lanech a jak se připoutat k úvazku. Když se to vše naučili bez chyby, tak mohli jít lézt na umělé stěně.

Do prázdnin ještě Potkani chtějí stihnout závod s ostatními skauty, lezení na přírodní skále a vodu na řece.

V Skautském oddíle Potkani je už velký počet dětí, a stále se hlásí další děti. Aby mohli přijmout další členy, nejdřív potřebují nové vedoucí. Pokud chcete pomoci, můžete se ozvat na email skautpotkani@gmail.com.

Zdroj: Nikola Novotná, 53. skautský oddíl neslyšících Potkani

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close