ZE SVĚTA

Shirley Pinto se připojuje k volební kandidátce za neslyšící

Shirley uprostřed, Naftali vlevo a Ayelet vpravo.

Ministři Naftali Bennett a Ayelet Shaked v úterý 8. 1. 2019 oznámili, že Shirley Pinto, sociální aktivistka za izraelskou neslyšící komunitu a zakladatelka Izraelského centra pro studia neslyšících, se připojuje k volební kandidátce strany Nová pravice.

 

Shirley má 30 let, žije v Givatayimu a slouží jako dobrovolný poradce pro otázky postižení a dostupnosti primátora města Ramat Gana.

 

Shirley je od narození neslyšící. Ve slyšící většině společnosti vnímala problém s nedostatkem zařízení pro neslyšící, která by se věnovala znakovému jazyku.

 

Rozhodla se proto zasvětit svůj život zlepšování života neslyšících lidí.

Shirley získala titul právníka na vysoké škole v Netanya. Během studia byla členkou izraelské delegace v OSN v Ženevě. Pracovala v advokátní kanceláři v Tel Avivu jako jediný neslyšící právník v Izraeli.

  Shirley vpravo.

Od roku 2016 přednáší na Bar-Ilanově univerzitě obor tlumočení znakového jazyka.

S Bennettem se poprvé setkala v roce 2016 a Bennett se připojil k její kampani s názvem “Znakuji, jsem rovnocenná”. Kampaň zdůrazňuje důležitost znakového jazyka a doposud vedla k tomu, že Ben Gurionova univerzita v Negevu uznává znakový jazyk jako oficiální jazyk.

 

 


Zdroj: ZDE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close