SPORT

Richard Helcel se zúčastnil maratonu

Neslyšící Richard Helcel je reprezentantem v maratonu (běh na 42,2 km).V neděli 28. dubna se zúčastnil v Polsku 18. ročníku PZU Cracovia Maraton. Tohoto závodu se zúčastnil již po jedenácté. Předtím se tohoto závodu zúčastnil v maďarské Budapešti, kde se konal cca před půl rokem. Jeho čas tehdy byl 3 hodiny a 5 minut.

Letos v Polsku na startu byla teplota kolem 10 stupňů – chladno a pršelo. Richard Helcel do cíle doběhl 97. v čase 2:57:46. Celková účast v tomto závodu byla necelých 6000 závodníků, ale Richard Helcel ve své věkové kategorii (40-50let) skončil na 27. místě z necelých 500 závodníků v této věkové kategorii.

Richard Helcel v tomto závodu překonal svůj rekord. Letos se připravuje na Mistrovství Evropy v maratonu neslyšících, které se uskuteční na podzim – v říjnu 2019 v Německu.

Zdroj: Michal Hyza, pzucracoviamaraton.pl, csns-atletika.wz.cz