Reprezentanti v MTB XC splnili kvalitní přípravu před Deaflympiádou v Turecku

0

Reprezentanti David Studýnka a Roman Dohnal absolvovali poslední přípravné závody v MTB Cross Country před Deaflympiádou v Turecku.

Zúčastnili se série závodů Pohár Drahanské vrchoviny a během osmi dnů zvládli tři závody. Pro kluky to byla kvalitní příprava jak po stránce výkonnostní, tak i technické.

Roman Dohnal
David Studýnka

V sobotu 1. července se postavili na start ve Žďárné, kde David ve své kategorii 40 – 49 let vybojoval 2. místo. Roman v kategorii 30 – 39 let dojel na 11. místě.

David Studýnka – 2. místo Žďárná

Další závod se konal ve středu 5. července v Březové nad Svitavou, kde má trať kvůli své náročnosti přezdívku ,,Monte Carlo“. David ve své kategorii obsadil 3. místo.

Davis Studýnka – 3. místo Březová nad Svitavou

O tři dny později jel poslední přípravný závod ve Valchově, kde se snažil už jen ladit formu a ve své kategorii dojel jako pátý.

V této kategorii také závodil bývalý reprezentant Pavel Pastrnek, který skončil na pěkném 8. místě.

Na těchto závodech nemohl chybět Roman Dohnal, který dokončil závod na 22. místě ve své kategorii.

A tak všichni uzavřeli trénink na Deaflympiádu v Samsunu a my věříme, že mají dobře našlápnuto na skvělé umístění.