ZE SVĚTA

Raperova tlumočnice znakového jazyka ovládla celou show

Na koncertě ve městě Charlotte (USA, stát New York), kde vystupoval legendární americký raper Twista, byla přítomna i tlumočnice amerického znakového jazyka (ASL) – Amber Galloway Gallego.

 

Tlumočnice Amber v akci – na koncertě  rapera Twisty

 

Koncert se konal ve státě New York

 

Co je to rap?

Rap (nebo rapování) jsou rychlé rytmicky mluvené rýmy, hra se slovíčky a poezie. Rapování je základním prvkem hip hopové hudby. Ale netýká se pouze hip hopu, objevuje se někdy i v rocku, nebo metalu. 

Mohli byste znát například tyto rapery:

Rytmus (Patrik Vrbovský) 50 Cent, Eminem, Kanye West, Snoop Dogg…

 

Kdo je raper Twista?

Legendární americký raper Twista je držitelem světového rekordu za nejrychlejší rap zapsaný i v Guinnesově knize rekordů (598 slabik za 55 vteřin).

Americký raper Twista

 

Koncert tlumočený do ZJ

Tlumočený koncert zpěváka Twisty se stal senzací i díky tlumočnici Amber. Stala se hvězdou, když během pasáží, kdy Twista začal rapovat dvakrát rychleji, tlumočnice znakovala také rychleji a svými rychlými pohyby vyrazila dech skoro celému publiku.

Video ke zhlédnutí: ZDE (čas od 0:41)

Reakce rapera Twisty

Zpěvák Twista po koncertě na svém oficiálním Twitterovém účtu publikoval videozáznam s výborným Amberiným tlumočením rapu do ASL. A přidal k němu komentář: “Je to skutečně nejužitečnější osoba, která se mnou dokáže držet krok.” Video se na Twitteru stalo hodně sledované a získalo mnoho pozitivních reakcí na talentovanou tlumočnici Amber.

 

Tlumočnice Amber Galloway Gallego

Amber není v tlumočení žádným začátečníkem. Její profesionální tlumočení využívají během vystoupení i následující zpěváci: Lady Gaga, Cher, Red Hot Chili Peppers…  Díky své popularitě se Amber snaží pomáhat neslyšícím lidem, aby se lépe začlenili do uměleckého odvětví. Sama tlumočnice má také sluchové postižení, které se postupně zhoršuje. Myslí si, že i neslyšící by měli mít právo navštěvovat koncerty a bavit se.

 

Amber Galloway Gallego

 

Zdroj, foto: Refresher.cz, Wikipedia.org, Msdramatv.com, People.com

Editor: Eva NovákováBack to top button
Close