ZE SVĚTA

První neslyšící starostka v americké historii

Město Angels Camp v Kalifornii má novou starostku – neslyšící Amandu Folendorfovou, která tam od narození žije. Zároveň je i nejmladší členkou městské rady. Je první zvolenou neslyšící ženou na pozici starostky v americké historii.

Uprostřed Amanda Folendorfová

Amanda se narodila se vzácnou porodní vadou – brániční kýlou. Brániční kýla je prostup žaludku skrze bránici do hrudníku. Jako dítě musela brát léky, které poškodily její sluch.

Během rozhovoru pro televizní stanici CBS 13 Amanda uvedla, že slyší pouze nízkofrekvenční zvuky a odezírá ze rtů. Svůj handicap nebere jako překážku. Říká: “Nejsme jiní než ostatní, pouze neslyšíme”. Má dva tlumočníky, kteří jí pomáhají během schůzek. Celý život měla a má velkou podporu rodičů. Nikdy od nich neslyšela slovo “nemůžeš”. Naopak ji utvrzovali, že může dokázat všechno.

V roce 2014 ve věku 27 let začalo působení Amandy v městské radě. V lednu 2018 byla zvolena starostkou města Angels Camp. Amanda Folendorfová děkuje městské radě a své rodině za podporu po celou dobu kampaně. Jejím přáním je, aby komunita neslyšících viděla, že všechno je možné. Jejím prvním úkolem starostky je přinést do města ekonomický růst. Amanda doufá, že její příběh bude inspirovat ostatní a hlavně neslyšící.

Starostka Amanda Folendorfová ve vysílání televizní stanice CBS 13

Zdroj: TZ, www.sacramento.cbslocal.com, www.fox40.com. Foto: archiv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close