ZE SVĚTA

Problémové zacházení s neslyšícími ve vězení

ACLU (American Civil Liberties Union) Americká unie občanských svobod podala žalobu k mezinárodnímu soudu na věznici ve městě Atlanta v Gruzii.

Ve vězení v Gruzii je velmi tvrdé zacházení se zatčenými lidmi, odehrává se tam mučení i znásilňování. Dokonce jednoho vězně utýrali k smrti.


Nová stížnost podaná americkým sdružením pro občanské svobody v Gruzii obviňuje tři státní agentury, které mají dohlížet na vězně, že neposkytují neslyšícím a nedoslýchavým vězňům přístup k tlumočníkům a dalším nástrojům k účinné komunikaci, přestože každý vězeň na to má právo.

Věznice porušuje dva zákony, první zákon říká, že postižení lidé mají právo na pomůcky jako jsou sluchadla, kochleáry, nebo mají mít možný přístup k tlumočníkovi. Druhý zákon říká, že lidé, kteří mají například zlomenou ruku či nohu, mají právo na ošetření a rehabilitaci, tvrdí soud.

Výsledkem je, že neslyšící a nedoslýchaví jsou častěji ve vězení, trpí tvrdšími vězeňskými podmínkami, zůstávají ve vězení déle.

Demonstrace proti mučení vězňů v Gruzii

Gruzie se nezabývá tím, aby umožnila neslyšícím a nedoslýchavým pomůcky ke komunikaci, kterými jsou sluchadla, kochleáry, a popřípadě tlumočníci během jejich zatčení, což může vést k delšímu uvěznění.

Zdroj: www.anews.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close
Close