Z DOMOVA

Právě probíhá výstava fotografií s příběhy neslyšících

Od 29. března do 29. dubna probíhá výstava fotografií Elišky Podzimkové s příběhy neslyšících. Jedná se o putovní výstavu Tichých osudů, tentokrát bude v Café Therapy. Kavárnu najdete v Praze 1, Školská 30. V kavárně je vystaveno celkem 12 fotografií neslyšících hrdinů.

Nemůžete si vybavit, co jsou to „Tiché osudy“? Nevadí, my Vám to povíme.

Tiché osudy jsou projekt, který má za cíl odstranit rozšířené mýty o neslyšících a ukázat jejich příběhy tak, jak je vyprávějí oni sami. Jak vnímají své místo ve společnosti, co by poradili slyšícím, aby jim lépe rozuměli nebo co by naopak vzkázali neslyšícím, aby je podpořili. Na tvorbě projektu se podílí také fotografka a výtvarnice Eliška Podzimková, která do fotografií všech osobností doplňuje grafické koláže.

Také se bude konat akce s názvem „Vyprávění o světě neslyšících“.

Tato akce se uskuteční 17. dubna od 18:00 hodin ve stejné kavárně jako jsou vystaveny fotografie. Lektorka Tichého světa – Sandra Bovkunová zodpoví návštěvníkům otázky, vyvrátí nebo potvrdí mýty o světě neslyšících a naučí je základní znaky českého znakového jazyka. Návštěvníci tak budou mít možnost si rovnou vyzkoušet, jaké to je, domlouvat se beze slov.  

Lektorka Sandra Bovkunová

Zdroj: Barbora Voráčová, tichysvet.cz,
foto: Barbora Voráčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Back to top button
Close