AKCE

Praha slyší neslyšící – nenechte si ujít tuto jedinečnou akci!

Rádi bychom vás seznámili s akcí, která se bude konat ve čtvrtek 13. dubna v době od 14:00 do 18:00 hodin. Tento multižánrový festival “Praha slyší neslyšící” je zaměřený na prezentaci kultury českých neslyšících a propojování světů neslyšících a slyšících. Proběhne v obchodním centru Galerie Harfa, což je prostor, kterým projde velké množství lidí, a ten se stane na jeden den místem setkání pro lidi slyšící i neslyšící, tentokrát bez bariér, předsudků a vymezování.

Studenti 3. ročníku oboru Čeština v komunikaci neslyšících na FF UK jsou součástí realizačního týmu 2. ročníku kulturně-vědecké akce Týden diverzity, jehož tématem je Město (City) jako místo, ve kterém se mísí společnost – kultura, etnika, politika a emoce. Týden diverzity představí Prahu jako multikulturní, kosmopolitní a mnohonárodnostní město se všemi jeho výzvami.

V rámci hlavního programu, kterým bude provádět Jaroslav Dušek ve spolupráci s neslyšícími moderátory, proběhnou na pódiu prezentace kurzů zajišťujících výuku českého znakového jazyka v Praze, ukázky hudby tlumočené do českého znakového jazyka a vystoupení osobností komunity neslyšících přibližujících svůj životní příběh.

Dále je pro návštěvníky festivalu připraven také projekt Živá knihovna, zážitková hra, interaktivní čtení pro děti, čtení pro dospělé s Jaroslavem Duškem, pohádka O veliké řepě, interaktivní výstava zaměřená na každodenní život neslyšících, komentované prohlídky DinoParku, velikonoční dílny pro děti a tematický filmový koutek.

Všechny aktivity jsou nastaveny tak, aby si je užili jak slyšící, tak neslyšící návštěvníci. Po celou dobu programu budou k dispozici tlumočníci českého znakového jazyka.

Vstup je zdarma, vstupenky je potřeba vyzvednout pouze pro vstup na prohlídky DinoParku s průvodcem. Pro zbytek aktivit vstupenky nejsou potřeba.

Další akce spojené s Týdnem diverzity najdete zde:https://www.facebook.com/events/1662685073748703/

Nenechte si ujít nabitý program, který pro vás studenti oboru Čeština v komunikace neslyšících na FF UK připravili.

Zdroj: TZ, Adéla Švábová, FF UK, facebook Praha slyší neslyšící

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Close