INFORMACE

Podpořte studentkám soutěžní video SEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI?!

Studentky oboru Čeština v komunikaci neslyšících na Ústavu jazyků a komunikace neslyšících při pražské Filozofické fakultě Karlovy univerzity vloni vytvořily video propagující lingvistiku znakového jazyka a poslaly ho do 2. ročníku soutěže Cena Neuron Prima ZOOM.  

Nadační fond Neuron na podporu vědy se snaží rozvíjet mecenášství v oblasti vědy a výzkumu v České republice a spolupracuje s TV Prima ZOOM na popularizaci vědy.  

Vloni studentky v této soutěži bohužel nedosáhly potřebného počtu, ale tyto studentky se ani letos nevzdaly a opět se daly dohromady a přihlásily se do soutěže. Tentokrát vytvořily video o ohrožených jazycích s názvem SEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI?! Znakové jazyky také patří mezi ně?

Můžete se podívat na toto video, které si samy vytvořily.

Toto video vypráví, že na světě je dnes téměř polovina jazyků ohrožena. Vymírání jazyků je přirozené, ale výrazně se zrychluje. Mluvčí minoritních jazyků jsou nositeli kultur, kterým hrozí zánik. Tyto studentky chtějí ukázat, že znakový jazyk je důležitý pro neslyšící, jako ostatně každý jiný jazyk pro své mluvčí. 

Pokud byste je chtěli podpořit, klikněte na odkaz:

http://neuronzoom.nfneuron.cz/

Postup je, že vyplníte svou emailovou adresu. Na email vám přijde nový odkaz, kterým potvrdíte přihlášení a pak můžete hlasovat u videa s názvem SEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI?!

 

V označené červeném kruhu kliknout „HLASOVAT“

 

Hlasování veřejnosti probíhá v termínu 1. – 31. března 2016. Odborná porota vybere vítěze s nejlepším snímkem -videem, které popularizuje vědu – do 30. dubna 2016. Poté ve středu dne 18. května 2016 při slavnostní akci Neuron Science Future bude předána výherci Cena Neuron Prima ZOOM s šekem na 100.000 Kč.

Studentkám přejeme hodně štěstí.

Zdroj: TZ, Denisa Lachmanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close