ZE SVĚTA

Po srážce s auty zemřel neslyšící muž

V Marylandu (stát v USA) dne 7. září narazila dvě auta do neslyšícího muže jménem Manuel Cortez. Muž nehodu nepřežil.

Stát Maryland v USA

Co se stalo?

Muže s Usherovým syndromem (neslyšící od narození + zhoršující se zrak), Manuela Corteze, známého pod přezdívkami “Manny” nebo “Nene”, srazila dvě vozidla. Policie dorazila na místo nehody a našla chodce s vážnými zraněními. Důstojníci uvedli, že Manuel procházel ulicí uprostřed cesty, když ho zasáhlo auto značky Mercedes. Manuel byl sražen na zem, a poté ho z opačné strany zasáhlo jiné auto SUV. Druhé vozidlo se kolizi už nemohlo vyhnout. Oba řidiči zůstali na místě, dokud nedorazila policie, a vysvětlili, že Manuela neviděli.

Manuel Cortez

Manuelova sestra vypovídá

Manuelova sestra Yesenia Rivera sdělila, že Manuel se svou přítelkyní odjeli do Marylandu 5. září, aby navštívili přítele. Manuel se pak s přítelkyní 7. září zúčastnili párty. To bylo poslední, co sestra Yesenia slyšela. Vysvětlila, že s Manuelem spolu mluvili vždy každý den. A když se jí v osudný den neozýval, věděla, že se něco stalo. Kontaktovala Manuelovy přátele a policii, ale nikdo nic nevěděl. Když pak Yesenia četla zprávy o nehodě, měla špatné tušení, že to může být její bratr. Policie pak skutečně Yeseniu 12. září informovala, že zemřelým je její bratr Manuel.

Manuelova sestra Yesenia Rivera

Dohady o tom, co přesně se té noci stalo

Zničená Yesenia chce vědět, proč šel Manuel pozdě v noci uprostřed ulice a proč byl sám. Na svém Facebooku Yesenia sdílela příspěvek se dvěma videi, která byla pořízena ve stejnou noc, kdy Manuel zemřel. Ve videích jde Manuel po ulici a pronásleduje vozidlo. Manuelova sestra zmínila, že toho večera mu také vzali peněženku a telefon. Mezi Manuelovými přáteli se nyní hojně diskutuje, co přesně se té noci stalo.

Odkaz na videa: ZDE

Zemřelý Manuel “Nene” Cortez

Pohřeb zesnulého Manuela Corteze proběhl 24. září v New Yorku.

Zdroj, foto: Baltimore.cbslocal.com, Dailymoth.com, Facebook.com, 
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close